Wpis z mikrobloga

Hej, mirki! Czy ktoś może polecić jakieś fajne szlaki w #gory dla osób niemających doświadczenia w zimowych wędrówkach? Uwielbiam chodzić po górach i bardzo mnie tam ciągnie, ale póki co wędrowałem tylko latem. Najlepiej w Beskidzie Śląskim (lub okolicach – Żywiecki/Mały), bo tam mam najbliżej, ale chętnie przyjmę też inne propozycje.
  • 24
@rakastankielia: jak po 2 wycieczkach będziesz w miarę wiedział jak się czujesz, jak szacować siły to spokojnie. To nie są Tatry. Ogólnie wszystkie schroniska raczej będą spoko opcją, któryś szlak będzie przedreptany na pewno dzień po opadach. Po dużym opadzie warto uważać na rzadziej odwiedzane szlaki, torowanie w śniegu po kolana czy po pas to zupełnie inna zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rakastankielia: @Konkol:
tak na logikę te bardziej "wychodzone", czyli popularne.

W "masywie" Szyndzielni i Klimczoka jest fajne kółko z Wapienicy przez Błatnią. Jest duży parking i dwa schroniska po drodze, więc idealne na początek.
Spokojnie ogarniesz też Skrzyczne z przełęczy Salmopol (Baranią też, ale bywa bardziej grząsko, bo nie jest tak wywiane jak na Skrzyczne), pod warunkiem że tam dojedziesz( ͡° ͜ʖ ͡°)
Barania Góra czarnym