Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, piszę testy integracyjne dla apki #android wraz z #backend, przy użyciu #python. Testy wyglądają tak:
- apka przedstawia jakieś parametry systemu, które mogę odczytać poprzez ADB, tak więc wyciągam poprzez ADB potrzebne dane
- te same dane są przedstawiane na backendzie (Python + requests), lecz często w innej formie. Ale na początku test sprawdza, czy schema odpowiedzi jest odpowiednia (do tego używam libki Cerberus)
- no i w przypadku "ADB == backend" mam problem, bo format danych często jest inny ( ͡° ʖ̯ ͡°) czyli jeśli np. backend dla jakiegoś property może wysłać wartości ["Janusz", "Grażyna", "Seba"], to ich odpowiedniki po stronie Androida to [0, 1, 2].

Przykładów niezgodności formatu danych jest dużo i powoli zaczynam się w tym gubić ()
No i pisanie kodu typu "if backend[property] == 'Janusz' and adb[property] == '0'; return True" to będzie spora ifologia

Moje pytanko więc jest takie: w jaki sposób można sobie pomóc przy tego typu "integracjach"? Czy jest jakiś fajny cwany framework?

#testowanieoprogramowania
  • 3