Wpis z mikrobloga

Warto kupić jakieś lekcje angielskiego online na italki czy coś podobnego? Mam problem z tym że od jakichś 2 lat ne bardzo potrafię ruszyć swój poziom z angielskiego B1 na coś wyżej ;/ Jak na początku uczyłem się z duolingo, fiszek itd to jakoś szło. Ale dla średniozaawansowanych już nie wiem jak się uczyć a czytanie ebooków albo oglądanie seriali, czy czytanie reddita niby jest ok bo coś tam się nauczę jak nie wiem co mówią i potem tego szukam, ale i tak nie umiem tego użyć w praktyce. Stąd pytanie czy na takim słabym B1 to warto już pchać się w jakieś korepetycje online?
#kiciochpyta #angielski #pytanie #naukaangielskiego #italki
  • 1
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: Jak coś to bierne oglądanie/czytanie nie przełoży się na aktywne słownictwo, także musisz mieć jakieś źródło do praktykowania angielskiego. Możesz po prostu przyoszczędzić i poszukać kogoś na jakichś appkach językowych (nie testowałem) lub discordzie (testowałem i polecam, ale jak znasz tylko angielski b1 i polski to może być ciężko znaleźć kogoś na wymianę), albo po prostu pisać jakieś komentarze np. na yt czy innym reddicie lub grupkach na discordzie z
  • Odpowiedz