Wpis z mikrobloga

@positive_mental_attitude: typie zaczniesz czytać co piszę czy tylko będziesz linki wklejał?

tu masz tabelkę z Twojego ostatniego linku, z której wynika, że:
1. mieszkania urosły z 7000 do 7500 TRY w ostatnim roku
2. w/g artykułu 7500 TRY w "2021" (nie wiem kiedy) = 892 USD
3. ale przypał bo po dzisiejszym kursie 7500 TRY = 448 USD, także mieszkania urosły o 7% w lirze, ale spadły o 50% w dolarze.
affairz - @positivementalattitude: typie zaczniesz czytać co piszę czy tylko będziesz...

źródło: comment_1639961259hfzJHpF50hCptKwhxPUsHT.jpg

Pobierz
@affairz:

typie zaczniesz czytać co piszę czy tylko będziesz linki wklejał?


Tak jak coś będę linki wklejał, bo nie handluję osobiście posiadłościami w jakiejś muzułmanskiej dziurze, ale przynajmniej nie jestem taki głupi jak ty co wydaje mu się, że jak waluta leci na ryj, to automatycznie mieszkania tanieją. Jeszcze bardziej drożeją, bo ludzie próbują teraz kupić cokolwiek, żeby zachować część kapitału, a do tego dochodzi jeszcze zagranica z $$$.
@affairz: Po wszystkich postkomunistycznych krajach waluta padała jak ktoś pokupił wtedy działki czy mieszkania po Moskwie, Warszawie, Pradze etc. to nie wiem jakim cudem mógł na tym stracić skoro dzisiaj byle szczerupa potrafi chodzić tam po milion. Brazylia miała hiperinflację kilka tysięcy procent w latach 90, Argentyna cały czas bankructwa i inflacja, a i tak metr kwadratowy po Rio de Janeiro czy Buenos Aires chodzi dziś po tych samych cenach co