Wpis z mikrobloga

#pielegnacja #rozowepaski #kosmetyki #makijaz
Czy wy też macie po retinolu problem z podkładem? Używałam już czterech rodzajów podkładu które dotychczas sprawdzały mi się super. Po retinolu wyglądają jakby skóra jednocześnie była sucha i przetłuszczona, złuszczona świeża i stara xD Aż trochę wstyd mi się malować ale no czasem trzeba. Aż myślę czy z niego nie zrezygnować bo jednak lubię sobie robić makijaż.
  • 5
@ZjemCiBuraki: Ogólnie, podczas używania retinolu skóra jest taka jakby spulchniona i sucha jednocześnie. Nie wiem jak to opisać. Naskórek mi się łuszczy i ten świeży pod nim jest taki że podkład się na nim nie trzyma, natomiast ten niezłuszczony jest suchy i podkład wygląda jakbym miała pełno włosków i wągrów xD Retinolu, a właściwie retinoidu z Avene używam raz-dwa razy w tygodniu więc raczej nie jest to zapalenie.
@daddyissues_: no avene ma bardzo fajny ten retinal i jak używasz 1 w tygodniu to może po prostu skóra nie jest przyzwyczajona :) z drugiej strony co używasz między retinalem? Przydałaby się rzeczy typowo regenerujące żeby uspokoic trochę skórę. Ceramidy, jakieś rzeczy np. z wąkotką azjatycką. Ja bym się bardziej skupiła na uspokojeniu skóry, regeneracji itd a później wprowadzała retinoidy.
@ZjemCiBuraki: Mam suple z wąkotką i krem z niacynamidem. Rok temu tych problemów nie miałam a generalnie jak już mam pielęgnację która mi się sprawdza w kwestii nawilżenia, trądziku i tłustości skóry to chyba niestety będę już wołała odstawić retinol :( Teraz pomyślałam że w ciągu roku dodałam też tonik z kwasem glikolowym , też 1-2 razy w tygodniu zamiast peelingu kwasowego. Być może to już za dużo? W sumie używam