Wpis z mikrobloga

siema,
potrzebuję zaplanować swoją karierę IT aby w jak najszybszym czasie zarabiać jak najwięcej. Moje doświadczenie aktualne jest takie, że przez 2 lata pracowałem jako tester a kolejne 2 lata do teraz jako Java Developer. Inne technologie jakich używam to Spring, Mysql, Liquibase. Języki jaie znam: Angielski na jakieś B2+ i Polski native :) Czyli nie za bogato.

Załóżmy, że za 5 lat chcę zarabiać 20k na rękę.

Aktualnie mam zamiar szukać nowej pracy i chciałbym zrobić jakiś konkretny plan aby już teraz się ukierunkować w kierunku do tego 20k celu zamiast iść tam gdzie aktualnie dostanę lepszą ofertę a być, może utknę przez to w miejscu.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że są takie ścieżki:
- będę specjalistą, którego można wynająć do zrobienia konkretnej rzeczy na kontrakt (tylko kim musiałbym być?)
- będę developerem współpracującym z całym zespołem czyli nie będę jakby takim samodzielnym specjalistą ale za to będę miał wąską specjalizację.... nie wiem co konkretnie. Np. jakieś doświadczenie w integracji systemów używając jakiejś konkretnej technologii i mając na to jakieś certyfikaty itp?
- 3 ścieżka - nie wiem ale pewnie istnieje - ktoś ją zna?

No i pytanie do osób, które rzeczywiście zarabiają 15k+ na czysto. W jaką stronę warto iść? Albo może nie tyle warto co gdzie są możliwości? Jeśli ktoś tyle zarabia to fajnie byłoby aby powiedział jaka była jego ścieżka do takiej kasy. Jakich konkretnie technologii używa i uważa, że to właśnie ich znajomość znacznie podwyższa zarobki. Będę bardzo wdzięczny.

#programista15k #programista20k #programista25k #programista30k #programista35k #programista40k #programista45k #programista50k #programista55k #programista60k #programista65k #programista15k #java #spring #kariera #programowanie #b2b #informatyka #milionerzy
  • 28
  • Odpowiedz
robiłem research na podstawie NoFluffJobs i JustJoinIT


@matwes: dlatego Ci tak malo wychodzi. Firmy placace najwiecej nie podaja widelek i zazwyczaj nie maja ogloszen w "trzecich" serwisach.
  • Odpowiedz
Mały update po 7 miesiącach. Może będziecie zainteresowani, a ja chciałem się pochwalić :)
Od sierpnia zaczynam nową pracę za 22k netto na B2B jako mid.

@CichySzelestOka: @Sir_Lucifer: @bedbugsgullet123: @Yakooo: @matwes: @yggdrasil: @yggdrasil: @Bajarz: @leoha:
dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi. Chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę, że moje aktualne umiejętności są dobrze wyceniane. Nie miałem pojęcia jak wygląda aktualny rynek pracy. Idę
  • Odpowiedz