Wpis z mikrobloga

Cześć,
Dzisiaj za kilka godzin dokupię sobie do kopania kartę rtx a2000
Jedną wezmę na pewno, zastanawiam się nad 2-3.

Mam na uwadze, że w 2022 kopanie ETH może być nie opłacalne.

Moje pytanie to jak wygląda kopanie na tej karcie innych Kryptowalut typu RVN, ERG?
Czy może zamiast 2-3 rtx a2000 lepiej się opłaca jedną + 2 gtx 1660 (dokładnie ten model też mogę dzisiaj) ?

#ethereum #bitcoin #kryptowaluty #mining
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thaifun nie będzie nieopłacalne tylko jest duża szansa że go w ogóle nie będzie kopania ETH i cała moc obliczeniowa będzie szukała alternatywy
Pomysł jak wtedy zmieni się opłacalność kopania innych walut.
  • Odpowiedz
Mam na uwadze, że w 2022 kopanie ETH może być nie opłacalne.


@thaifun: ETH przejdzie z konsensusu POW na POS lub nie przejdzie. Jeżeli przejdzie, to nie będzie kopania. Jeżeli pozostanie na POW, to nadal można doić z blockchaina ETH. Trzeba zapytać Vitalika, jedni obstawiają, że przejdzie, ja obstawiam, że nie.

Moje pytanie to jak wygląda kopanie na tej karcie innych Kryptowalut typu RVN,
  • Odpowiedz
  • 0
@thaifun Jak możesz pomijać cenę prądu jak to jest najważniejszy koszt. Lepiej to przelicz bo panele nie wyprodukują tyle nie ma szans, a od stycznia będzie zmiana cen odbioru energii.
  • Odpowiedz
@Lukilein: nazwał mnie debilem na starcie wypowiedzi, nie wiem czemu, ale dalej nie czytałem, po prostu dodałem na czarno i przejrzałem resztę oznaczeń na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiwors od kwietnia, i nie dotyczy to aktualnych prosumentów tylko przyszłych. Czemu uważasz że nie wyprodukują tyle? Możesz mieć przewymiarowana instalację mało tego latem jak świeci słońce to lecisz w zasadzie za darmo.
  • Odpowiedz
@thaifun: jak ETH przejdzie kiedys na POS - to nic innego nie pokopiesz , jak to wszystko zacznei kopac cos innego to bedzie nieoplacalne , dlatego eth dlugo nie przejdzie na POS , bo caly rynek kart graficznych padnie , a to potezny bniznes
  • Odpowiedz