Wpis z mikrobloga

Kto ma Realme GT 5G i korzysta z Android Auto? Dziś podłączyłem po raz pierwszy i zauważyłem jakieś dziwne bugi w Sportage IV - migotanie ekranu samochodowego przy próbie scrollowania (jednocześnie scrollowanie się blokuje), błędy z animacjami i raz wyłączyły się głośniki z przodu ( ) To wina telefonu czy softu w aucie? Na starym OnePlus 3 wszystko działało poprawnie.

#smartfon #realme #samochody #kia #sportage #androidauto
  • 5
@Dejwi996: niezupełnie, bo może to być wina samochodu, że z jakiegoś powodu jest niekompatybilny z tym jednym telefonem, albo odwrotnie. Być może jest jakieś proste rozwiązanie. Te dwa telefony dzieli przepaść w latach i wersjach systemu.
jeżeli Realme to ta sama myśl techniczna co xiaomi to bym nie szukał winy w samochodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w jakiś sposób można zrobić aktualizację softu radia w samochodzie?
@Distrust: Sprobuj inny kabel i reinstall android auto jesli sie da, chociaz to juz chyba wbudowana w androida apka nie do ruszenia od ktorejs wersji. Probowales wylaczyc i wlaczyc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dejwi996: @prawdziwek: już wiem jak obejść problem. Przyczyną są dwie funkcje. Nie wiem czy bardziej Androida czy nakładki systemowej ale:
- Always On Display
- podświetlenie krawędziowe (czy jakoś tak)

Chodzi o to, że jak z jakiegokolwiek powodu ekran zmieni swój stan (np. przyjdzie powiadomienie) to zaczyna migać ekran samochodu. Użytkownicy telefonów innych marek też mają ten sam problem. Możliwe, że to jakaś rdzenna funkcjonalność w Androidzie 11, która wymaga