Wpis z mikrobloga

93m2 użytkowe


@GoodLikE: cztery osoby żyją w blokach na 44-50 metrach nieraz, a idioci się zesrali o kurnik, nawet nie wiem jak to skomentować.

400k ale razem z działką oczywiście?

Przecież takie domki się buduje za 270-300 tys. max.


@Thorrand: zeszłego lata interesowaliśmy się takimi domami, mieliśmy na oku jeden niecałe 100mkw i drugi 114mkw, oba wychodziły na około 400k bez działki ¯\_(ツ)_/¯
  • 0
@srogie_ciasteczko @matra nie wiem dlaczego każdy myśli, że dom szkieletowy musi być dużo tańszy od murowanego. Drewno jest w cenie, jest głównym materiałem całego domu (ponad 70%) oraz m.in. świetnym materialem konstrukcyjnym, izolatorem. Pewnie by znalazł taki dom, nie za 410k a za 250k jak niektórzy piszą ale osobiście uważam, że w takich pieniądzach nie da się wybudować 114m2 domu. Ja podaję cenę z fundamentem, pytanie czy inne Mireczki są świadomi, że
Ciekawe czy prawdziwy wlasciciel domu jest szczesliwy ze koles prowadzacy marketing na wykopie udokumentowal mu jego chalupe jak powstawala a na koncu reklamuje firme ktora go wykonala.

Ja bym chcial jednak byc poinformowany ze ktos mi zrobi dokumentacje domu i ja opublikuje w sieci. Czulbym sie troche tak jakbym zaprosil pol miasta na spacer po mojej przyszlej sypialni i kiblu.
@Ice_Glaze: ale to chyba z prefsbrykantow, w sensie przywieźli gotowy do skręcenia. Pewnie na całość czeka się z pól roku zanim wyprodukują "części" xd jest taka firma danwood i tam się właśnie tyle czeka. Polska firma, ale klient głównie niemiecki, tam wywożą całe gotowe domy w częściach i składają na miejscu
@WyuArtykyu pęknięcia powstają przez osadzanie się fundamentu w gruncie a nie przez źle wykonane murowanie czy szpachlowanie. Takie osadzanie w zależności od gruntu może trwać 1 rok a nawet 5lat.
@wuwuzela1: @zt_im: Glazurnik to obecnie jest jakieś horrendum, wiec nie dziwie sie ze ludzie czasami chcą sami zrobić. Mi za łazienkę 9m2 wyliczył 20-22 tys, za łazienke 3,5m2 - 14 tys XD. Bez żadnego przerabiania kanalizy czy coś bo stan deweloperski. Gdybym mógł to bym chyba sam wziął urlop na 30 dni i próbował sam robić, bo 40 tys za 2 zwykle łazienki to nieco przesada. Oczywiście + materiał xd