Wpis z mikrobloga

@GoodLikE: Gratulacje Mirku, strasznie mi się podobają takie proste domy. Myślę, że domki 100m2 sa wystarczające, najgorzej że wszystkie taki projekty z garażami przeważnie nie mają wejścia z domu do garażu.
  • Odpowiedz
@Pawell_17: nie chcieliśmy garażu w bryle domu. Płacimy za m2 więc garaż by wyszedł w cenie 1/3 domu, no może trochę mniej ale mimo wszystko dużo. Garaż postawimy osobno, może bardziej wiatę i mały budynek gospodarczy na mały warsztat, kosiarki itp.
  • Odpowiedz
@klinQQ: Mirasku, mój dom rodzinny ma ok. 250m2 w którym mieszkałem ponad 15 lat. Obecnie wróciłem na stare śmieci, 32m2 kawalerkę (15 lat). Mieszkać w dużym domu to był dla mnie koszmar. Na kawalerce nie jest też łatwo, ale wszystko jest pod ręką. Bazując na własnych 30 letnich doświadczeniach, dom ok. 100m2 dla Nas jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@Zabi96: w mieszkaniach nie musisz mieć wiatrołapów, kotłowni, klatek schodowych które zjadają metry kwadratowe. Nie da się tego przeliczyć 1:1 dom z mieszkaniem
  • Odpowiedz
@klinQQ: to już jest indywidualna kwestia.

@Pawell_17: gdybyśmy zdecydowali się na taką wiatę to dom musielibyśmy przesunąć od granicy z sąsiadem z 3m do jakiś 6m. Wtedy tracimy od północy 3m na ogród. Wiatę wybudujemy wolnostojącą.

@emilio-cosso: dzięki Mirasku !
  • Odpowiedz
@GoodLikE: Niech Ci się dobrze mieszka. Nie słuchaj że mała powierzchnia. Oczywiście nie jest to dużo, ale i tak znacznie więcej niż w bloku.
Nie rozumiem tylko na chui Ci to wcięcie przy wejściu? Zmniejszyłeś sobie tylko metraż, podniosłeś cenę domu i zwiększyłeś straty ciepła.
  • Odpowiedz
@smoczewski: Nie wiem skąd wiesz kto tak komentuje i każdy daje ci sprawozdanie na ilu metrach mieszka odpowiem logicznie bez złośliwości jeżeli miałbym budować dom i nie mieszkać w klitce to minimum 120-150m2
czuć że to dom i a nie taka sama klitka niczym w bloku.
  • Odpowiedz