Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem poniewaz przy takim osprzetowaniu

-karta graficzna Radeon RX580 GDDR52100MhZ 8GBRAM
-16gb ram ddr3
-procesor intel i7-3770 3,40ghz 4cores
-dysk ssd 580gb
-monitor 144hz
gra Call Of Duty WARZONE chodzi slabo bo w granicach 40-65fps na najnizszych ustawieniach
czy moze powodowac to ze w menu nie moge zmienic odswiezania monitora ze 165hz na 144hz czyli takie jak ma moj monitor? niby w ustawieniach zmieniam na te 165hz i monitor rzeczywiscie dziala w 165hz czyli tak jak wymusza na mnie gra ale mysle ze gdyby dalo sie ustawic te 144hz to byloby lepiej ale zwyczajnie gdy zmieniam to w opcjach gry to i tak zaraz ustawia sie 165hz
sprawdzalem wymagania zalecane to mam duzo lepszy sprzet a mimo to nie moge sobie przyzwoicie pograc, dopiero pogrzebalem troche w ustawieniach, gra wyglada jak gowno i mam te 60-70fpsow...
#gry #komputery #technologia #callofduty
  • 14
@Yeznaw: zmień w windowsie na 60hz i sprawdź czy wtedy ustawisz warzona na 60hz. Zobacz jak działa gra. Jeżeli gra się będzie nadal przestawiała to musisz zmienić ręcznie w plikach gry

Wydaje mi się, że masz za słaby sprzęt na 144hz w CoDzie. 60-75 Hz i mnie na GTX 1060 6gb tak to wyglądało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yeznaw: zmiana z 165hz na 144hz nic nie da w tym przypadku. Sandy/Ivy bridge to już dziadek.
Sam mam 2600k 4,6GHz z ramem 16gb 1866MHz cl 10 i ograniczam framerate w nowszych grach AAA do +- 60 żeby nie było z dupy freezów przez CPU.
to moze kupic procesor w takim razie? jesli mam karte amd to procesor tez kupie amd bo chyba sie lepiej ze soba komponuja niz amd + intel @ThorPL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krol_bolu: zrobilem tak, ale po wlaczeniu gry chodzila od razu w 165hz mimo ze monitor ustawiony byl na 60hz i nie dalo sie tego zmienic
tak w ogole gdy mowie ze gra slabo chodzi to po prostu nie ma tej super plynnosci przy graniu w inne gry w 144hz
czuje sie po prostu jakbym gral na zwyklym 60hz i #!$%@? mnie to, dopiero teraz ogarnalem optymalne ustawienia grafiki i jest plynnie