Wpis z mikrobloga

@cwichu: czy Wy czytacie co ja piszę? Ja sobie poradzę, nie potrzebuję tych informacji. Mnie tu chodzi o ludzi kompletnie niezorientowanych w elektronicznych systemach rejestracji pacjentów, czyli wielu ludzi w podeszłym wieku.
wystarczy, że zeskakują kod QR recepty w aptece, wtedy nic więcej nie trzeba podawać.


@zpue: Też tak myślałam. Wyciągam ten kod a farmaceuta patrzy na mnie wzrokiem "nie do mnie z taką technologią" xD W niektórych aptekach się da, ale niestety nie w każdej.
@Own3d_23: ej dobra, wymyślacie jakieś tajniackie patenty z karteczkami i nie wiadomo co jeszcze ale serio, po co aptekarzowi CAŁY PESEL? xD nie wystarczy ostatnie 5cyfr? Przecież to i kod recepty wystarczająco wszystko by zaszyfrowaly. No serio, pomijając czy mając tylko czyjś PESEL można coś zrobić to nie lepiej się bardziej zabezpieczyć i nie kazać ludziom go podawać? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Own3d_23: nie chce psuć zabawy, przed wejściem do apteki pisze na telefonie swój PESEL i kod e-recepty i pokazuje go aptekarce ¯\_(ツ)_/¯
@Przemasu: Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty
Art. 31. 1. Lekarz ma obowiązek udzielać pacjentowi lub jego ustawowemu
przedstawicielowi przystępnej informacji o jego stanie zdrowia, rozpoznaniu,
proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających
się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia
oraz rokowaniu.
Zgodnie z ustawą lekarz nie może, lecz musi przekazać rodzinie wymienione informacje, więc sytuacja w której to się nie dzieje nie jest zgodna z prawem