Wpis z mikrobloga

Przede mną zaręczyny, rozmiar i wzór pierścionka już +/- znam, wiem żeby kupić coś od lokalnego złotnika, nie z galerii. Ale co dalej
1. Przed zaręczynami poinformować swoją rodzine?
2. Zadzwonic do teściów o pozwolenie?
3. Po zaręczynach wypadałoby powiadomić swoją rodzine?
4. Czy robi się imprezy zaręczynowe?

#!$%@? ja to bym wziął różowa na wycieczkę, piękne miejsca jakieś wino uklęknął i tyle, to nasza chwila a nie mam pojęcia czy tak może być czy co xd

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #zareczyny #pytaniedoeksperta
  • 157
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: a tak całkiem serio - tradycyjnie wiadomo że prosi się przyszłych teściów o rękę partnerki. Ale to chyba już odeszło w zapomnienie. Zrób tak jak ci się podoba, i potem się pochwalcie rodzinom ewentualnie
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: W dobrym tonie jest zapytać np. wieczorem w dzień przed akcja rodziców o pozwolenie i błogosławieństwo.

Wiadomo ze masz #!$%@? na ich zdanie ale raz ze czuja się dowartościowani a dwa ze okazujesz im szacunek- jest w tym trochę tradycji bo kobieta przechodzi spod ich skrzydeł w twoja kuratelę.

Wcześniej nie pytaj bo baby potrafią wszystko zepsuć wiec teściowa pęknie prędzej czy później i się wygada
  • Odpowiedz
Musisz uklęknąć przed przyszłymi teściami i zapytać ich o zgodę.


@aniaczy: O, to, to! Jak miałby uklęknąć przez telefon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak całkiem serio - tradycyjnie wiadomo że prosi się przyszłych teściów o rękę partnerki. Ale to chyba już odeszło w zapomnienie.


@joolekk: Serio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znajomy sobie tak związek zakończył, bo wziął sobie do serca tę
  • Odpowiedz
Dobre maniery, kultura to jakiś problem?


@rachuneksumienia: Pisałem o tym we wcześniejszym wpisie. Pytanie przyszłych teściów nawet nie tyle leżało w dobrym tonie, co było potrzebne, gdy panna była traktowana jak własność rodziców i to oni wybierali lub zatwierdzali jej męża. Obecnie pytanie teściów o pozwolenie na poślubienie jej córki nie ma nic wspólnego z dobrymi manierami, a moim zdaniem wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy
1 - ja swoją mamę informowalem ale nie dlatego że musiałem tylko dlatego że chciałem. Staremu nic nie mówiłem bo nie chce mi się z nim gadać xd
2 - ja nie pytałem, bo to nie 19 wiek. Decyzję w tej sprawie podejmuje tylko jedna osoba, czyli twoja dziewczyna.
3 - jak z nimi dobrze żyjesz to tak. Moja obdzwoniła rodziców i siostry zaraz po. Ale to dlatego że chwilę wcześniej
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: Pierścionek polecam od wykopowego jubilera @dbijou sam kupowalem i zrobi Ci dobra cene do jakosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tylko swoim tesciom pokazałem jaki mam pierścionek i tyle, w końcu jak się jest razem to chyba to sprawa tych dwóch ludzi czy biorą ślub czy nie
  • Odpowiedz