Wpis z mikrobloga

#logitech w moich oczach zszedł na psy, nigdy tego szajsu więcej nie kupię.

Tak wyglądają ich flagowe sprzęty do pracy przy eksploatacji 8h dziennie na home office i 2-3 godziny grania/netu po pracy przez odpowiednio 2 (klawa) oraz 10 miesięcy (mysz). Dbam o czystość na biurku, nie jem przy kompie, często myję ręce i raz dziennie na koniec pracy przecieram klawiaturę i myszkę mikrofibrą.

Klawiatura K860 Ergo, kupiona 10.10.2021 za 396,90 zł - połowa klawiszy już wyślizgana na lustro że nawet zaraz po czyszczeniu wydają się obrzydliwie tłuste w dotyku, po niecałych dwóch miesiącach eksploatacji połamała się podpórka. Skleiłem klejem dwuskładnikowym i kilka dni później złamała się w drugim miejscu aż w końcu wydrukowałem w 3D zamiennik i jest o rząd wielkości mocniejszy. To tworzywo z którego zrobiony jest oryginał można drzeć w rękach jak papier.

Mysz MX Master 3, kupiona 1.02.2021 za 425,00 zł, w plastiku przycisków można już poprawiać makijaż.

Takiego szybkiego zużycia nie zaobserwowałem jeszcze w żadnym innym, nawet sporo tańszym sprzęcie, byle klawiatura czy myszka Della lub HP z przydziału w robocie spokojnie służy latami. Przed covidem i permanentnym home office używałem w biurze jednego zestawu przez prawie 5 lat i dalej nie czułem potrzeby zmiany na nowe. Wiadomo, klawisze się wycierają, ale na litość boską nie w dwa miesiące. Skłoniło mnie to zrobienia małego researchu i natrafiłem na to:

Over the last three years, Logitech has focused on increasingly moving to PCR plastic across its most popular product lines as part of its Design for Sustainability efforts. Since the launch of the PCR program, the Company will have shipped more than 50 million devices made with PCR plastic by the end of next year.


No to szukamy co to za gównolit to PCR:

PCR plastic, which stands for post-consumer recycled plastic, is plastic that is made from post-consumer waste. This is waste created by the end-user, such as vegetable waste, paper waste and plastic packaging that you, as a consumer, would dispose of in the trashcan.


Reasumując - Logitech sprzedaje prasowane odpady komunalne za gruby hajs i wyciera sobie mordę ekologią a ty kmiocie płać i płacz, że kupiłeś sprzęt mniej trwały niż Manta za 20 zł.

#zalesie i nie tak do końca #pcmasterrace
smk666 - #logitech w moich oczach zszedł na psy, nigdy tego szajsu więcej nie kupię.
...

źródło: comment_16396109316FaZrj9ZkEAIpQBEnLVwKy.jpg

Pobierz
  • 11
Jeśli klepiesz w klawiaturę 8h dziennie (jakiś kod czy inne gównopoematy) to nie ma siły, każdą klawę wyszlifujesz w miesiąc

@TestoSynth:
To jakim cudem byle OEM HP czy Della wytrzymuje w biurze kilka lat? Ta sama praca, ta sama osoba. Wcześniej miałem w domu klawę Razera (Ornata Chroma) i po dwóch latach minimalne oznaki zużycia w okolicach WASD. Zmieniłem, bo #!$%@?ło mnie to, że do zmiany podświetlenia potrzebuje Synapse, wiek zaczął
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: a ja mam logitech g pro wireless i poza wytartymi lekko przyciskami myszka działa fantastycznie. Tak to logitecha największemu wrogowi bym nie polecił. Poza myszkami to ich sprzęt jest gownem (nie wiem jak z kierownicami). Jeżeli klawiatury to albo Corsair albo customowe, tylko te drugie to drogie hobby.
@smk666: Mój MX Master 3 po niecałych 3 miesiącach użytkowania zaczął tracić matowienie na LPM. Myszek Logitecha używałem odkąd pamiętam ale niestety to jest moja ostatnia ze względu na jakość zastosowanych materiałów.
Corsair

Tylko Razer

@Megawonsz_dziewienc:
@NielegalneKretowisko:
Niestety nie mają w ofercie modeli ergo a jednak choroba zawodowa mnie dopadła i kilka godzin przy zwykłej klawiaturze albo na lapku daje się we znaki.
Poza tym z RGB wygląda fatalnie poza pokojem nastolatka a ta Ornata Chroma, którą miałem mnie rozczarowała, że potrzebuje kilkaset MB aplikacji wymagającej logowania i dostępu do netu aby włączyć jednolite białe podświetlenie klawiszy. Inna sprawa, że na domenowym
@smk666: nie tylko Logitech leci w #!$%@?. Pałąk do słuchawek Bose QC25 mi się połamał już w kilku miejscach, obecnie trzyma się na kropelce, a słuchawki wcale tanie nie były. MX Master 3 też mam, używam już ponad rok i mam podobne odczucia - też wygląda jak gówno. Najbardziej zadowolony chyba jestem z klawiatury Microsoft Surface Keyboard - mam ją ~4 lata, 8 godzin dziennie na niej piszę i dwa razy
nie tylko Logitech leci w #!$%@?. Pałąk do słuchawek Bose QC25 mi się połamał już w kilku miejscach

@lent:
No i mamy tę całą "ekologię" w wydaniu korporacyjnym. ( ͡º ͜ʖ͡º)