Wpis z mikrobloga

@msqs1911: towarzyszu xD mówisz do człowieka, który głosował na Dudę przeciwko Bronkowi, a ty mi z takimi tekstami wyjeżdżasz. Tylko różnica jest taka, że ja zobaczyłem ściemę, kłamstwa i korupcję najgorszej władzy w historii 3 RP, a tobie płacą za pisanie bzdur (no chyba, że robisz to pro bono to ja nie mam pytań).

Zresztą co, argumenty się skończyły to trzeba się personalnie #!$%@?ć? Umysłowa kałuża xD
co miałeś w głowie głosując na Dude?


@pawelczixd: Ale nie podobało mi się wiele rzeczy, które zrobiło PO. Uważałem, że należy im się prztyczek w nos i kontrola ze strony opozycyjnego prezydenta mogła nieco sytuację uzdrowić.

Zresztą nadal uważam, że prezydent zawsze powinien być z opozycji.
a potem okres przedłużyć.


@merciless85: Ale przecież to PiS przedłużył podwyższony Vat, podatek od srebra i miedzi i parę innych rzeczy, które wygasłyby z automatu.

Zresztą, następny o tym Tusku. Co on ma wspólnego z obecną #!$%@?ą sytuacją? Może jeszcze pogadamy o tym co za swoich rządów zrobił August Poniatowski?
@prawiedobrze:

przecież to PiS przedłużył podwyższony Vat.

Owszem ale wcześniej już raz ten okres rząd po-psl przedłużał.

, podatek od srebra i miedzi i parę innych rzeczy.

Tego nie neguje.

Zresztą, następny o tym Tusku.

Bo to jego cytują.

Może jeszcze pogadamy o tym co za swoich rządów zrobił August Poniatowski?

Nie był boski bo miał troski.
@prawiedobrze: Ale opozycyjna prezydent blokuje całkowicie jakiekolwiek zmiany. Zwłaszcza przy obecnym poziomie polaryzacji sceny. To samo by było gdyby Trzaskowski został prezydentem (tu akurat byłby to plus bo każda zmiana pis to zamordyzm legislacyjny)
Ale opozycyjna prezydent blokuje całkowicie jakiekolwiek zmiany


@pawelczixd: całkowicie? Paraliż rządu nie jest nikomu na rękę, nawet opozycyjnemu prezydentowi, który źle by na tym wizerunkowo wyszedł (wiele rzeczy można by wtedy na niego zrzucić, że to jego wina ¯\_(ツ)_/¯) - musieliby się próbować dogadywać.
Przekonała się o tym boleśnie Lewica.


@pawelczixd: Bo Lewicą rządzą aktualnie naiwne żółtodzioby bez albo z bardzo ubogim doświadczeniem politycznym.

No ale tego obecnie oczekują wyborcy

Populizm nigdy nie jest dobrym wyjściem. Po za tym mówimy o wyborach z przed lat, kiedy nasze społeczeństwo trochę inaczej wyglądało, nie było tak podzielone, a PiS jeszcze nie #!$%@?ł takich numerów jak teraz.

taki guzik istniał w wakacje i nazywał się "podnieś stopy procentowe". Zamiast tego marionetka Kaczyńskiego wolała wciskać "rżnij głupa i udawaj, że nic się nie dzieje, bo sondaże


@prawiedobrze: Miło wiedzieć że gdzieś w piwnicy w Polszy siedzi sobie taki wykopek jak ty który z palcem w nosie równa z ziemią dzisiejszą diagnozę Międzynarodowego Funduszu Walutowego którą to międzynarodowi specjaliści wykonują przez miesiące:

Alfredo Cuevas, szef misji MFW do Polski: "Patrzyliśmy
@msqs1911: To teraz już wiesz. Jak to jest, że większość krajów wprowadzało wyższe stopy kilka miesięcy przed nami? Może dlatego, że potrafili przewidzieć przyszłe wskaźniki zamiast opierać się na tym co jest teraz?

Po za tym nie wiem czy przeczytałeś to co wkleiłeś, jest tam napisane że wskaźniki dawały mieszane sygnały. Wiec zamiast przyjąć bardzo prawdopodobny negatywny scenariusz, prezes NBP zamknął oczy, zacisnął kciuki i jak mantrę powtarzał „będzie dobrze”.

Edit:
@prawiedobrze: MFW nie wiedział i chyba dalej nie wie bo jeszcze chwali Glapińskiego a ty wszystko wiesz że marionetka kaczora i że spieprzył i to w minutę! Teraz mam pewność że jesteś niekłamanym ekspertem z dziedziny polityki monetarnej. Mów w co inwestować? A te głąby z MFW miesiącami studiują jakieś cyferki i go chwalą - a komu to potrzebne?