Wpis z mikrobloga

Wykopki, zupełnie serio pytam. Bardzo proszę o merytoryczną dyskusję, nie atakujcie mnie:

1. Jaki macie problem z segregacją ludzi na podstawie szczepienia? Nie szczepicie się, rozumiem (tak naprawdę nie rozumiem, ale to inna sprawa), ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?

2. Dlaczego nie nosicie maseczek np. w komunikacji miejskiej? Jedyne co możecie zyskać – nie zarazić kogoś. Jedyne co możecie stracić – absolutnie nic. Argument "posłowie też nie noszą" – błagam Was, patrzcie się na siebie, a nie na kogoś innego. To, że ktoś jest głupi nie oznacza, że Wy też możecie być.

#kiciochpyta #koronawirus #szczepienia #antyszczepionkowcy
  • 79
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kalisiak: 1) osoby zaszczepione też zarażają, Znam trzy osoby, chore i stestowane i szczepione podwójna dawką więc argument jest inwalidą trochę. Też myślałem, że się zaszczepię i będzie normalnie, niestety nie będzie ¯\_(ツ)_/¯ Ja zalecam się szczepić, ale poza osobami z grup ryzyka i starszymi nadmiernie bym nie zachęcał.
2) noszenie masek gdy inni robią to na nosacza ( przynajmniej 40%) albo mają totalnie w dupie kolejne 20% mija się z
  • Odpowiedz
ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?


@kalisiak: co Ty nie rozumiesz, że szczepionka ma chronić przed ciężkim przebiegiem i zajmowaniem łóżek szpitalnych? Sam się zaszczepiłem ale pluje na takie pozbawione jakiejkolwiek logiki myślenie. Bait albo kompletny kretyn!!!!!
  • Odpowiedz
1. Jaki macie problem z segregacją ludzi na podstawie szczepienia? Nie szczepicie się, rozumiem (tak naprawdę nie rozumiem, ale to inna sprawa), ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?


Czym się różni zakażenie wirusem od osoby niezaszczepionej od zakażenia wirusem od osoby zaszczepionej? Wirus od osoby zaszczepionej jest słabszy, czy co?

2.
  • Odpowiedz
@kalisiak: 1. Ja np jestem zaszczepiony i chciałbym iść z moim niezaszczepionym kumplem po meczu na burgera. 2. Nie korzystam z komunikacji, ale po to się szczepilem dwa razy żeby nie nosić maski wiec nie nosze.
  • Odpowiedz
Rozumiem, ale przecież to jest normalne, że wirus mutuje i że tych dawek musi być coraz więcej


@kalisiak: I tak jak długo? Rok, dwa lata, na wieczność? Nie powinniśmy wprowadzić certyfikatów grypowych? Tu też są względnie skuteczne szczepienia (i bierze się je tylko raz w roku), grypa też może być dla kogoś bardzo groźna i taki niezaszczepiony jak wejdzie do restauracji albo autobusu może kogoś zabić
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: Tylko wiesz, ze władza tak naprawdę ma gdzieś czy ludzie chorują czy nie. Dla nich liczy się tylko i wyłącznie przepustowość służby zdrowia. Jako, ze ludzie nieszczepieni częściej umierają i wymagają dłuższej hospitalizacji to jak za dużo ludzi w szpitalach i zaczyna brakować miejsc dla innych to robią lockdown. Jak człowiek się zaszczepi go w większości przypadków posiedzi w domu i tyle. Jak nie to większe jest prawdopodobieństwo trafienia do
  • Odpowiedz
ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?


@kalisiak: jesli według ciebie zaszczepieni nie zakażają, to się mylisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kalisiak: jestem zaszczepiony ale:

1. Szczepionki zawiodły w kwestii transmisji wirusa. Nie ma żadnej statystyki pokazującej, że wyszczepione społeczeństwo mniej transmituje- owszem jest lepszy przebieg choroby i mniejsza ilość hospitalizacji. Ale jak jestes w zamkniętym pomieszczeniu to procent wyszczepionych nie ma wpływu na prawdopodobieństwo zakazenia. Wiec nos maskę jak się boisz bez względu na to czy jesteś w towarzystwie szurow czy ludzi zaszczepionych.
2. Osobiście noszę maseczkę w zatłoczonych pomieszczeniach i
  • Odpowiedz
Jedyne co możecie zyskać – nie zarazić kogoś. [...] błagam Was, patrzcie się na siebie, a nie na kogoś innego.


@kalisiak: zastanów się, przeanalizuj to, co napisałeś - bo patrząc na siebie, nie na kogoś innego, to co mnie obchodzi, że kogoś innego zakażę? Jeśli posłów nie obchodzi?
  • Odpowiedz
@kalisiak zaszczepieni wciąż zarażają, szczepisz się żeby zmniejszyć szanse na ciężki przebieg u siebie EOT
Ta segregacja to kpina i jako zaszczepiony w życiu jej nie popieram
  • Odpowiedz
@kalisiak: ja początkowo zamierzałem się zaszczepić, jak tylko poziom przeciwciał mi spadnie po przechorowaniu. Ale zmieniłem zdanie bo widzę że od tych szczepionek ludziom odpierldala. Chcą rodaków zamykać w domu. Aa i ludzie sceptyczni wobec preparatów na covid to nie są żadni antyszczepionkowcy. Nie obrażaj nas.
  • Odpowiedz
@kalisiak: Z żoną przeszedłem covida łagodnie, tak samo jak mnóstwo naszych znajomych.
I teraz uważaj, wszyscy jesteśmy niezaszczepieni na covida, a jak byśmy byli to ten łagodny przebieg poszedł by na konto tej pseudo szczepionki.
  • Odpowiedz
@kalisiak: 1. Jestem zaszczepiony, ale nie chcę żeby to państwo decydowalo czy mogę iść do restauracji / sklepu czy nie. Ludzie się przyzwyczają, COVID minie a kody QR zostaną, tylko będzie decydował poziom social credit score albo inny shit a nie szczepienie.
Jak powiedzial Mentzen, wolność gwarantuje mi konstytucja a nie subskrypcja u Pfizera
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kalisiak: że też masz siłę i chęci wchodzić w dyskusje... Ja jestem w Twoim teamie. Ale już mi się nie chce, jak widzę manipulowanie statystykami przez dwie strony
  • Odpowiedz
@kalisiak zaszczepiłem się ale czemu miałbym segregować ludzi na tych po szczepionce i przed szczepionka? Jedni i drudzy zarażają tak samo. Maseczki jak już muszą to niech będą ale też nieobowiązkowe. Jak ktoś bardzo chce to niech nosi. I wróćmy już do normalnego życia bo jak na razie to świat stoi na #!$%@? i żyjemy w jakiejś absurdalnej rzeczywistości. Sam dla siebie przyjmę 3 dawkę bo chce ale nie zmuszajmy nikogo do
  • Odpowiedz
@kalisiak: jestem zaszczepiony i powiem więcej złapałem to gówno od antyszczepa w pracy.

Mimo tego wszystkiego jeśli chodzi o segregację to trochę nie rozumiem idei. Wg. mnie powinno się ludzi edukować a nie zmuszać do tych szczepień. Dodatkowo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że idzie za tym potężna kasa i każdy producent będzie lobbował, żeby przyjmować te szczepionki nawet co miesiąc dopóki dostaje za to dobry hajs.

W ogóle #!$%@?
  • Odpowiedz