Wpis z mikrobloga

Wykopki, zupełnie serio pytam. Bardzo proszę o merytoryczną dyskusję, nie atakujcie mnie:

1. Jaki macie problem z segregacją ludzi na podstawie szczepienia? Nie szczepicie się, rozumiem (tak naprawdę nie rozumiem, ale to inna sprawa), ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?

2. Dlaczego nie nosicie maseczek np. w komunikacji miejskiej? Jedyne co możecie zyskać – nie zarazić kogoś. Jedyne co możecie stracić – absolutnie nic. Argument "posłowie też nie noszą" – błagam Was, patrzcie się na siebie, a nie na kogoś innego. To, że ktoś jest głupi nie oznacza, że Wy też możecie być.

#kiciochpyta #koronawirus #szczepienia #antyszczepionkowcy
  • 79
  • Odpowiedz
@kalisiak: nie o taką wolną Polske nasi dziadkowie i rodzice walczyli...

Ty dalej nie rozumiesz, że te maseczki nic nie dają, obostrzebia nic nie dają.
Musieliby zamknąć granice i ludzi w domach na 3 tygodnie, żeby to sie wygasiło praktycznie do minimum.

Dlaczego rządy zamówiły o wiele więcej szczepionek niż jest mieszkańców? Gdzie są te respiratory? Dlaczego wicedyrektor sanepidu w legnicy jezdzil do pracy rowerem w parku gdy byl zakaz wstepu
  • Odpowiedz
nie przekonuje Cię argument, że możesz uchronić kogoś przed zakażeniem?


@kalisiak: Zaszczepieni też zakażają. Czemu w ogóle chcesz wychodzić do restauracji i na koncerty? Zostań w domu, nie przekonuje cię argument, że możesz uchronić kogoś przed zakażeniem? Egoista.
  • Odpowiedz
1. Jaki macie problem z segregacją ludzi na podstawie szczepienia? Nie szczepicie się, rozumiem (tak naprawdę nie rozumiem, ale to inna sprawa), ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?


@kalisiak:
Ja się szczepię i mam z tym zajebiście wielki problem. To wy nie chcecie normalnie funkcjonować domagając się jakiejś #!$%@? segregacji.
  • Odpowiedz
@kalisiak:
1. jestem za tym, żeby przede wszystkim edukować, że szczepionki są bezpieczne i dobre dla Twojego otoczenia. Jak już jakoś karać to takimi środkami, które funkcjonują w prawie - np. grzywną, jak za brak przyjęcia szczepienia na gruźlicę. A nie jakimiś nowymi tworami.

Nie chcę wprowadzania jakichś bezprecedensowych rozwiązań jak brak możliwości wejścia do knajpy, czy co gorsza do sklepu. To jest duża zmiana w sposobie organizacji życia społeczeństwa i
  • Odpowiedz
@kalisiak: a co ja psem jestem, że mam nosić jakiś kaganiec? noś i się duś lamusie haha ja chodzę jak pan bez tego namordnika, bo ten wirus istnieje tylko w telewizji barany.
  • Odpowiedz
@kalisiak:

1. Segregacja jest sprzeczna z konstytucją. Niezaszczepieni ludzie też chcą normalnie funkcjonować i nie przykładać ręki do totalitaryzmów mających chronić przed chorobą o śmiertelności grypy sezonowej.

2. W masce źle mi się oddycha. Nie nosząc jej manifestuję swój jawny nonkonformizm i sprzeciw wobec nielogicznych obostrzeń rządowych i paranoi. Ja w tym szajsie masowego ogłupiania nie będę uczestniczyć.
  • Odpowiedz
A maseczka chroni przed transmisją – tak twierdzą lekarze.


@kalisiak: w warunkach laboratoryjnych przy testach z aerozolem? W praktyce ludzie zdejmują maseczkę by kichnąć, noszą jedną papierową maseczkę przez pół roku w kieszeni i na twarzy, mają gdzieś jej dezynfekcję albo jakość. Zalecenie noszenia maseczki ma sens ale nakaz nie, ja jak w związku z alergiami danego dnia kaszlę i kicham to normalnie noszę w skupiskach ludzi mimo że jestem raczej
  • Odpowiedz
@kalisiak:
1.
a) GIS jasno określa obowiązkowe szczepienia.

b) RODO i brak obowiązku udzielania komukolwiek informacji o moim stanie zdrowia jak również brak prawa umożliwiającego żądanie udzielania takich informacji.

c) "jeżeli 100% populacji będzie zaszczepione to 100% przypadków w szpitalach to będą zaszczepieni" - ten argument jasno pokazuje bzdurę jaką jest to szczepienie, zwłaszcza wszelkiej maści brednie o 100% skuteczności szczepienia czy zerowej transmisji.

d) skoro zaszczepieni też chorują i transmitują
  • Odpowiedz
1. Jaki macie problem z segregacją ludzi na podstawie szczepienia? Nie szczepicie się, rozumiem (tak naprawdę nie rozumiem, ale to inna sprawa), ale co jest niezrozumiałego w tym, że zaszczepieni ludzie chcą normalnie funkcjonować, korzystać z kultury itd. i nie narażać się na możliwość zakażenia ze strony osób niezaszczepionych?


@kalisiak: Niezrozumiałe są dla mnie obawy zaszczepionych przed zarażeniem się przez niezaszczepionych. Po pierwsze chyba po to się szczepiłeś by się nie
  • Odpowiedz
@kalisiak: chyba nic nie nauczyła Cię historia, że segregacja kogokolwiek za cokolwiek w wymiarze społeczeństwa zawsze kończy się tragicznie. Poza tym dochodzą argumenty merytoryczne - dotyczące zarażania - wspomniane przez innych, które eliminują logiczną oraz medyczną postawę takiego zarządzenia.
  • Odpowiedz