Wpis z mikrobloga

@PL__IronMan__PL: "tor" to potoczne określenie na to, do czego podłączasz słuchawki. Tak, mam taniego DACa, którego kiedyś mi zlutował kolega z części kupionych na aliexpress. DAC to takie urządzenie, które sygnał cyfrowy (z komputera na przykład) zamienia na analogowy. Do komputera DACa podłączasz najczęściej kablem USB. Do DACa potrzebujesz wzmacniacza, czyli amplituner - AMP. Są urządzenia osobne, czyli takie, które są tylko DACami lub AMPami. Są też takie, które w środku
Moim zdaniem to fiio nie pasuje do K702


@Drmscape2: @PL__IronMan__PL: używałem długo K712 (które grają trochę inaczej, ale dalej bardzo blisko) z FiiO i było "ok". Jak chodzi o detal, czy przestrzeń, było ok - ale zupełnie nie miały dołu

Zmieniłem źródło. Najpierw przyzwoita dźwiękówka jak Strix Raid, dalej lipa. Później próbowałem różnych chińskich daców/ampów bo może to specyfika urządzenia - dalej słabo. Na końcu podłączyłem je do stacka Toppinga
Na końcu podłączyłem je do stacka Toppinga e30+l30 który jest 2x droższy niż same słuchawki


@Atreyu: 2x droższy i całkowicie przezroczysty tor. Tak jak wspomniałem, te AKG potrzebują ocieplenia ze strony źródła jeśli ktoś nie lubi analitycznego brzmienia. To absolutnie nie jest zarzut w stronę stacka e30+l30. Można, a nawet trzeba też korzystać z EQ. Tu są wyniki pomiaru i proponowane EQ dla K712. Na stronie tego projektu są takie pomiary
@Drmscape2: domyśliłem się że chodzi o presety do APO. Nie jestem (już) wielkim fanem equalizerów, ale K712 to jedyne słuchawki (a mam w tym momencie +10 par) w których bym go rzeczywiście użył bo czegoś mi brakuje

To nie tak że grają analitycznie w sensie studyjnie, bo tam w ogóle nie ma dołu nawet w miejscach gdzie w piosence powinien być. Za przykład dam o 1/3 droższe Sundary, to co prawda
bardzo wygodna i z szalenie szeroką sceną


@Atreyu: Dla mnie to jest najważniejsze w moich AKG 702. Nie czuję, że mam na łbie, a scena jest niespotykana nawet w 2-3 krotnie droższych konstrukcjach, choćby we wspomnianych Sundarach. Po otwarciu bassportów basu jest w sam raz dla mnie, choć nie schodzi nisko, ale dzięki temu się nie rozlewa na inne pasma, co doskonale widać po pomiarach. W K712 pewnie też by się
Jak coś to słuchawki bardzo dobrze grają, dragonflyred daje możliwość o wiele głośniej słuchać muzyki, dzwięk jest bardzo czysty, na początku miałem wrażenie jakby wysokie tony były za mocne, słychać szczegóły bardzo dobrze.