Wpis z mikrobloga

Chciałem zapytać grono Mirków- czy orientuje się ktoś jak wyglada sprawa praw przy fotografii-np. ślubnej. Czy jeżeli ktoś dostaje zdjęcia od fotografa, to jeśli wrzuca je do sieci to czy musi dopisywać kto zrobił zdjęcie? Chodzi mi o kwestie praw autorskich,itp.
#fotografia #prawo #przepisy
  • 8
@rob_the_dog: Jak pisałem wyżej - prawa autorskie są niezbywalne. Można się zbyć praw majątkowych. Co do pytania to zależy co masz zawarte w umowie. Jeżeli jest zapis, że przy każdej publikacji ma być podpis autora to taki ma się tam znaleźć.

Jeżeli fotograf zrobił zdjęcia na zlecenie pary młodej to generalnie nie może tych zdjęć sprzedać komuś innemu (chyba, że się dogada z PM) ponieważ już dostał za to zapłatę.
Dobrze- ale dalej nie ma odpowiedzi na moje pytanie- czy muszę dodawać jakiś znak wodny albo czy muszę dodawać j formacje kto zrobił dane zdjęcie, czy po zapłaceniu za wykonanie zdjęć mogę mieć to gdzieś ?
@rob_the_dog: po zapłaceniu za zdjęcie to możesz co najwyżej pokazywać je prywatnie, kolegom, w rodzinnym gronie. Nie masz prawa go upubliczniać, chyba że masz stosowne pozwolenie.