Wpis z mikrobloga

ktoś wie skąd taki stereotypy o Polakach? Co jak co ale chyba jednak to Niemcy są bardziej z tego znani, w trakcie 2 wojny światowej kradli co popadnie


@mrmt: XDDDD No Polacy do dzisiaj kradną w DE na potęgę
  • Odpowiedz
@Serylek W jednej miejscowości mamy "Radziecki" paczkomat. Myślałem że tylko koledzy go tak nazywają, a jak się okazuje faktycznie był w Rosji. Ciekawostką jest to że ma dodatkowe zabezpieczenie przed właśnie takim wyważeniem bo w Rosji zrobili sobie z paczkomatu taki kalendarz adwentowy :)
  • Odpowiedz
@Davidozz: już nie stereotyp. Wjechaliśmy do lat 90. Na moim osiedlu w ciągu 2 tygodni, 13 komórek obrabowanych, 3 kamienice i 6 katalizatorów wyciętych. To jest to o czym ludzie wiedza z informacji udzielnych przez grupę fb.

Kradzież katalizatorów są już taka plaga ze ja auto zacząłem trzymać pod praca.

A w 2022 możemy wkroczyć dumnie całym narodem w lata 90:(
  • Odpowiedz
ktoś wie skąd taki stereotypy o Polakach?


@mrmt: stąd, że polaczki kradną? xDD

I pisząc "polaczki" nie mam na myśli każdego polaka tylko robale, które jadą za granicę #!$%@?ć za grosze w najgorszym syfie a cały zarobiony hajs przepijają i nie mają za co wrócić.

Kto pierwszy wyjedzie do niemiec być robolem? Patus, który nie ma w polsce żadnych perspektyw i nie ma tu nic do stracenia bo i tak
  • Odpowiedz
  • 0
@masz_fajne_donice Czyli zawsze dostosowujesz się do innych nawet jeśli wiesz że nie mają racji? Żeby czasem panowie z zachodu nie spojrzeli na ciebie dziwnie? Nie dziwne że mają o nas słabe zdanie jak takie osoby tam wyjeżdżają.
  • Odpowiedz
@mrmt: skąd się biorą stereotypy? Z realnego życia. Polscy gastarbeiterzy wyrobili taką opinię i złodzieje samochodów. Taka mentalność przeciętnego Polaka pracującego fizycznie zagranicą, ma lepkie ręce. Obecnie informatycy nieco odwrócili ten trend, ale np. w Danii mamy kiepską by nie powiedzieć fatalną renomę.
  • Odpowiedz
@Davidozz: Malta, Grecja, Litwa, Łotwa, Finlandia przed nami, a jesteśmy na podobnym poziomie 'bogactwa'. Szwajcaria i Norwegia za nami, będąc bogatszymi. Twoja teza trochę kuleje i nie zmienia faktu że możemy robić memy o niemieckich złodziejach
  • Odpowiedz