Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? co dziś się #!$%@? na pkp... Jechałem pociągiem do Poznania, i 2 stacje przed końcem maszynista stanął i nie mógł dalej jechać. Nikt nie wiedział o co chodzi, a później okazało się, że nie może jechać bo czas pracy mu minął. Miał ktoś przyjechać w zastępstwie, ale nikt się nie zjawił. Później ktoś zaczął wyzywać tego maszynistę, a ten się śmiał i doszło do szarpaniny między nim, a pasażerem, i inni musieli interweniować. Wszyscy byli #!$%@?, i musieli się przesiąść do innego pociągu i #!$%@? wszystko trwało chyba z godzinę także to jest przegięcie... Jeszcze po przesiadce do tego drugiego pociągu ludzie byli tak ściśnięci, że nie szło oddechu złapać, także... Takie są realia polskich kolei koleś nie chciał dojechać tych 2 stacji do końca bo mu się 12 godzinny czas pracy skończył, a on #!$%@? tego nie wiedział wcześniej? Że się nie wyrobi na czas i nie dowiezie ludzi do końca? Takiego czegoś już dawno nie widziałem. Wiele osób spóźniło się na uczelnię, do pracy. Maszynista tłumaczył to tym, że jak mu się ktoś rzuci pod pociąg to będzie miał #!$%@?... Brak mi słów, pozdrawiam zarząd PKP zepsuliście dziś dzień kilkuset osobom
#pkp #koleje #zalesie #pociagi #polska ##!$%@?
  • 60
via Wykop Mobilny (Android)
  • 389
@Orlines:
1) po pierwsze to nie PKP tylko Polregio
2) jak się kończy czas pracy to jest święte i nie jedzie się dalej.
3) nie mógł dojechać te dwa przystanki bo ktoś by mu się rzucił czy inne gówno i miałby #!$%@?, a Ty nie masz o tym pojęcia.
4) nie wiedział, że nie zdąży. Po drodze miał dwie awarie, które spowodowały opóźnienie względem planu o kilkanaście minut.
5) było wysiąść,
@Orlines: Ty byś zaryzykował pójście do pierdla (bo takie dokładnie są możliwe najgorsze konsekwencje jakie mogły spotkać maszynistę) żeby kilkudziesięciu ludzi których nie znasz nie spóźniło się do pracy czy na uczelnie? Bo ja np nie i większość rozsądnie myślących też nie.
A kierowanie pretensji do maszynisty a nie do winnych takiej organizacji pracy uważam za skrajne buractwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: to nie ma monitoringu czasu pracy? Przecież ten maszynista jak miał awarie wcześniej to było wiadomo, że nie dojedzie i organizowanie podmiany, przesiadki można było zacząć wcześniej. Poza tym organizowanie przejazdu na styk jest co najmniej głupie :) Polska koleją jeżdżę raz na kilka lat(za czasów studenckich się już na stałem i na spóźniałem ;)) i jak widać dużo się nie zmieniło :)
@deenes: A ja to się nawet nie dziwię ludziom, że obwiniają maszynistę. Przecież dopiero co Duda leciał samolotem bez kontroli lotów, bo ci skończyli pracę. I psy wieszano na kontrolerach.

"Wieża kontrolna w Babimoście skończyła pracę o 22.00 mając informację, że samolot z prezydentem Andrzejem Dudą będzie startował do Warszawy?! Kontroler ruchu musiał do domu, bo mu nadgodzin nie płacą, czy strzelił focha?" - napisała Marzena Paczuska, b. członkini zarządu TVP
@Pociongowy: to nie ma monitoringu czasu pracy? Przecież ten maszynista jak miał awarie wcześniej to było wiadomo, że nie dojedzie i organizowanie podmiany, przesiadki można było zacząć wcześniej. Poza tym organizowanie przejazdu na styk jest co najmniej głupie :) Polska koleją jeżdżę raz na kilka lat(za czasów studenckich się już na stałem i na spóźniałem ;)) i jak widać dużo się nie zmieniło :)


Maszynista ma kierować pociągiem, a nie załatwiać