Wpis z mikrobloga

@rand0mized: Dokładnie tak samo jak w wyciskaniu, przysiadzie czy innych ćwiczeniach. Możesz robić negatywy z ciężarem, pauzy i cokolwiek innego zechcesz. Dla mnie osobiście najlepiej szło systemem w perspektywie miesiąca 6/4/2 deload. Czyli np. W1 10kgx6, W2 15kgx4, W3 20kgx2 W4 deload. I w następnym miesiącu zwiększyć kg. Oczywiście kg napisałem orientacyjnie pod przykład, myślę że na początku możesz korzystać z gotowych kalkulatorów do doboru kg (np. workout-temple). Taka periodyzacja miesięczna
Pobierz
źródło: comment_1639595627K5QVYFCsL2Dxf57elSsBih.jpg
@Edd3201: 1 RM - one-repetition maximum, czyli jaki maksymalnie ciężar jesteś w stanie zrobić na 1 powtórzenie. Przykładowo, jeśli podciągniesz się 10 razy z podwieszonymi 15kg, to tabelka/kalkulator wylicza Ci, ze twój 1RM to 40kg (oczywiście trzeba brać to z przymróżeniem oka, jest to tylko „spekulacja”). W1, W2 - week1, week2 / pierwszy tydzień, drugi tydzień itd…
@Bartekgkw Super, przyda mi sie ta wiedza, a powiedz mi prosze, czy to że w tygodniu W1 wykonujesz 6x10 kg oznacza że tyle robisz na każdym treningu w tym tygodniu? Jeżeli tak, to ile treningów w tygodniu poświęcasz na podciaganie z obciążeniem?