Wpis z mikrobloga

#zgemma #oscam

Witam kupiłem 2 szt dekodera zgemma h9se. Zamówiłem je paczkomatem i po odbiorze ze względu na niską temperaturę stwierdziłem że nie będę ich odrazu podłączal żeby się coś z nimi nie stało. Po kilku godzinach jak nabrały temperatury pokojowej zabrałem się za instalacje. Soft openatv miałem przygotowany wcześniej na pendrive. Podłączyłem pierwszy dekoder, podpiąłem pendrive, włączyłem dekoder i czerwony guzik na pilocie żeby wywołać boot menu i zainstalować softa. Wszystko poszło ok jak zawsze. Po chwili zabrałem się za drugi dekoder i tu pojawił się problem. Po uruchomieniu i wywołaniu boot menu czerwonym guzikiem pojawiło się na kilka sekund menu i zaraz zniknęło bez możliwości wyboru czegokolwiek.Po chwili pojawil się ekran openatv, a na wyświetlaczu czerwony trójkąt i zero reakcji. Po ponownym uruchomieniu nawet bez wchodzenia w boot menu to samo. Dekoder wisi na logu openatv. Zadzwoniłem do faceta od którego kupuję dekodery i stwierdził zebym zamówił jeszcze jeden a ten mu zwrócę na dniach. Przyszedł kolejny i dokładnie taka sama sytuacja. Wyświetla się logo openatv i na wyświetlaczu cały czas czerwony trójkąt. W boot menu zachowuje się tak samo jak ten poprzedni. Na chwilę je wyświetla i zaraz wskakuje ekran z openatv i freez. Co na to powiecie? Wadliwa seria? Bo jak to inaczej wytłumaczyć? Dzwonię do faceta i mówię że z drugim dokładnie to samo a on do mnie że nie możliwe bo tego niby osobiście sprawdzał i sam wgrywał softa openatv przed wysyłką i że coś muszę źle robić i on mi zrobi zwrot ale już więcej mam u niego nie zamawiac. Wydaje mi się że facet kłamie bo dekoder był tak spakowany jak by wyjechał z fabryki...pracuje w handlu bardzo długo i wiem że raz rozpakowanego sprzętu nie da się idealnie spakować drugi raz. Szczególnie że folie są klejone taśmami i byłyby widoczne ślady rozpakowywania.
  • 19
  • Odpowiedz
@fiufiu86: dekodery zgemmy wcale nie są pakowane jakoś tak żeby się nie dało ich wyjąć, coś zainstalować i zapakować żeby wyglądał jak nieruszany, wystarczy że masz swoje kable, zasilacz i pilot i bez problemu to zrobisz, bo z dekodera folii nie musisz ściągać żeby go podłączyć

poza tym czemu miałby ci kłamać, ewidentnie chciał ci pomóc, ale jak widać nie chce mu się #!$%@?ć z klientem który robi problemy, więc chce
  • Odpowiedz
@Miecz12: to sprzęt robi problemy a nie klient...nigdy wcześniej nie było takich akcji. Najpierw facet gada że lepiej brać ustyma bo zgemmy się psują a jak zgłaszam usterkę to mi mówi że ja coś musiałem źle zrobić gdzie to już mój 10ty dekoder h9se i że odeślę kasę
  • Odpowiedz
Kiedyś były pakowane bez foli dookoła dekodera , a teraz środek wygląda zupełnie inaczej...zrobię wieczorem zdjęcie to sobie zobaczysz. Nie chodzi mi przecież o folie na wyświetlaczu
  • Odpowiedz
@fiufiu86: chodziło mi o to, że skoro typ pisał że swój obraz wgrał i wszystko działa, to czy próbowałeś go normalnie system uruchomić, bez wchodzenia w boot menu, z tego co ty napisałeś to lecisz od razu do boot menu i dopiero tam się zawiesza

i owszem folia jest na dole, na górze, na przodzie, ale całe IO nie ma żadnej folii, żadne wtyczki nie są zablokowane folią, wszystko można wpiąć
  • Odpowiedz
Tak oczywiście i też wisi na logu open ATV a na wyświetlaczu czerwony trójkąt...nie ważne czy go uruchamiam normalnie czy chce w boot menu wejsc
  • Odpowiedz
Tak próbowałem bo jeszcze jedna była dziwna sytuacja...ten ostatni dekoder który dzisiaj robiłem miał w zestawie pokrzywiony zasilacz. Zadzwoniłem do tego faceta i mu o tym mówię a on że pewnie paczka uszkodzona i że niepotrzebnie ja odbierałem a ja mu mówię że kartonik był w stanie idealnym więc nie ma opcji że to przy dostawie...
fiufiu86 - Tak próbowałem bo jeszcze jedna była dziwna sytuacja...ten ostatni dekoder...

źródło: comment_1639411382eHx1rszJQ0lg1MN3YFG3zm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ja myślałem że zgemma to konkretną firma ale taka chyba była kiedyś bo teraz coraz więcej ludzi pisze że zdarzaja się felerne sztuki. Tylko w tej cenie jedyna konkurencja jest ustym
  • Odpowiedz
@pansamolocik: nie będę pisał od kogo mam bo nie chce facetowi robić anty reklamy. Może miał słabszy dzień i zachował się jak zachował - trudno. Też myślałem nad multi clickiem bo ceny mają jeszcze do zaakceptowania, ale coraz więcej ludzi mówi mi że zgemma ma duży stopień awaryjnosci. Ja tez nigdy nie miałem problemu a tu nagle dwa problemy pod rząd.
  • Odpowiedz
@reca: potrafisz czytać ze zrozumieniem? Kupiłem najpierw 2 dekodery w jednym zamówieniu. Przygotowałem pendrive z softem openatv , zainstalowałem bez problemu na pierwszej sztuce , a na drugiej już się nie dało bo po wejściu w boot menu po kilku sekundach samoczynnie wchodziło logo openatv i dekoder łapie freeza i na c się nie da zrobić. Zamówiłem kolejną sztukę i objawy takie same jak wcześniej. Więc jak mam niby zainstalować cokolwiek?
  • Odpowiedz