Wpis z mikrobloga

Według jednego z artykułów:

System Autopay sam odczyta lokalizację samochodu w momencie wjazdu na płatny odcinek autostrady. Płatność za przejechany odcinek autostrady zostanie pobrana automatycznie z karty po zakończonym przejeździe.


Dalej jednak czytamy, że

Ministerstwo Finansów kupiło 102 samochody marki Ford. Trafiły na służbę do Krajowej Administracji Skarbowej, ponieważ to właśnie ona będzie sprawdzać kierowców. W kogutach umieszczonych na dachu fordów znajdą się czujniki laserowe LIDAR wyposażone w system rozpoznawania tablic rejestracyjnych ANPR/OCR (Automatic Number Plate Recognition/Optical Character Recognition). Skanery będą kontrolować więcej niż jeden pas ruchu, nawet w nocy i przy ograniczonej widoczności. Takie radary umożliwiają zeskanowanie tablic rejestracyjnych kilku pojazdów jednocześnie (zarówno tych będących w ruchu, mijanych i zaparkowanych), a ich skuteczność to aż 98 proc.


Jeżeli Autopay dokonuje zakupu biletu dopiero przy wyjeździe z płatnego odcinka autostrady, ale rządowy Fordzik może mi zeskanować blachy podczas jazdy autostradą, to znaczy że dostanę mandat? Mirki, wytłumaczcie mi to jakoś proszę, bo autopay to jedyna aplikacja, z której mam ochotę korzystać jadąc odcinkiem A4 Wrocław-Sośnica.

#polskiedrogi #autopay #etoll #polska #autostradypolska #motoryzacja
  • 7