Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam pomysłu na coś, co mogłabym upiec na kiermasz świąteczny, co będzie spełniać te dwa kryteria
- nie będzie zbyt drogie jeżeli chodzi o składniki
- smakuje najlepiej na drugi dzień

Ja najbardziej lubię zabawę z ciastem i drożdżami, ale to jest najlepsze na świeżo, nie nadaje się na kiermasz. Chcę zrobić dwie rzeczy. Myślę że jedną z nich będzie brownie, a co do drugiej, to myślę o cieście marchewkowym lub babeczkach waniliowych, ale może coś podpowiecie?

#pieczzwykopem #gotujzwykopem #jedzenie
  • 14
@Mirkosoft: @choramuchomora: co wy z tym piernikiem, porządny musi swoje odleżeć, to nie jest ciasto na chybcika.

Babeczki, zwłaszcza z jakąś polewą - ładnie wyglądają, kroić nie trzeba, same w sobie są gotowym produktem.
Wszelkie na zimno z galaretką też utrzymają świeżość. Stosunkowo tanie i nie wymagające wiele pracy, jedynie czasu na zastyganie warstw.
Kruche są fajne i poleżą, ale odpadają... bo kruche. Nie wyglądają ładne po transporcie.
@BarkaMleczna: Chocolate chip cookies - fajne i dobre ale wymaga masła, czekolady i brązowego cukru wiec niekoniecznie jest tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym polecam pastel de nata - ciasto francuskie + budyń z cynamonem. Proste ale bardzo dobre. Ewentualnie może baklava? Ja robiłem z ciastem francuskim zamiast filo i wychodziło elegancko.