Wpis z mikrobloga

Masz problem z Access Violation mimo posiadania odpowiedniego player-kit'a 2.8 i fixa 2.6? Te dwa kroki załatwią temat

1. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\TheChroniclesOfMyrtana\System, znajdujesz Gothic.ini i zmieniasz zStartupWindowed=0 na 1

2. Z tego samego katalogu wybierasz Gothic2.exe -> Właściwości -> Zgodność i zaznaczasz uruchomienie programu w trybie zgodności z System Windows XP (z dodatkiem Service Pack).

Te dwie sprawy załatwiły u mnie temat. To samo tyczy się zwykłego Gothica, jeśli chcielibyście również w niego pograć przed lub po przejściu kronik myrtany, gdyż naprawienie w jednym nie naprawia tego w drugim

#kronikimyrtany #gothic
  • 9
@MrPat: Oj mistrzuniu ratujesz tyłek. Od siebie dodam dla tych co maja wersje steam u mnie sama zmiana zgodności nie pomogła trzeba wcześniej wybrać opcje zmień ustawienia dla każdego użytkownika i tam zaznaczyć tryb zgodności. Ja jeszcze dodałem uruchamianie jako admin choć niewiem czy ma to znaczenia. Dzięki jeszcze raz ()
@Przemosz: nie ma sprawy! U mnie przy uruchamianiu zawsze jest zapytanie związane z adminem, tak więc wziąłem to jako standard. W Gothic II Noc Kruka Steam czasem miał problemy z tym trybem zgodności, dlatego polecam zrobić skrót do exe'ka z podanej w kroku 1 ścieżki, gdyż ikona tworzona przez Steam na pulpicie nie załatwiała tego tematu. Jedynie minusem tego rozwiązania jest fakt, że Steam nie zlicza godzin gry. Jeśli wystarczy komuś
Macie jakieś inne rozwiązanie tego problemu ? u mnie nadal się nie włącza ale zwykły gothic śmiga dobrze po ustawieniu rozdzielczości