Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od wielu lat mam #skolioza i podejrzenie choroby Scheumermanna - występuje u mnie podwójne skrzywienie kręgosłupa z rotacją, o umiarkowanym natężeniu. Staram się aktywnie spędzać czas i rozciągać mięśnie, jestem dość sprawny, a wada nie wpływa zbytnio na wygląd. Czy istnieją jakieś bezpieczne, nieoperacyjne, nowoczesne metody, które pozwoliłyby mi chociażby na częściową korekcję sylwetki w wieku 29 lat? #pytanie #ortopedia #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b382551a841e000b7dab52
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Od wielu lat mam #skolioza i podejr...

źródło: comment_1639161753Jz6bQnkwXFOKT9c3Fk1sNR.jpg

Pobierz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: według mnie jedyne co cię wyprostuje to podstawowe ćwiczenia siłowe które wzmocnią albo odbudują zespół mięśni odpowiedzialny za utrzymanie cie w pionie, to co robisz czyli jakieś rozciągania i leekie ćwiczenia są dobre na utrzymanie mięśni w formie ale rusztowania tym nie zbudujesz, no i wypadało by się najpierw jakiś uczonych popytać co oni na to żeby w ogóle zacząć dźwigać, bo ja sie nie znam, nie mówię o jakiś
Co do samej skoliozy to czy ona powoduje jakieś dolegliwości bólowe a jeśli to czy to na pewno z powodu skoliozy no i czy się pogłębia? Bo jeśli nie a estetycznie też nic nie zmienia to czy warto to na siłę naprawiać? Ze skolioza idiopatyczną spokojnie można dźwigać - przykład anegdotyczny Lamar Gant