Wpis z mikrobloga

Mogę się nazwać konfidentem czy odpowiedzialnym obywatelem?

@zt_im:
Dziś ludzie w tym pato, która najczęsciej używa tego terminu, nie kuma czym jest konfident. Inna sprawa, że słowo zmieniło znaczenie.
Konfident w złym ujęciu to ktoś, kto sprzedaje kolegów, gdy sam był umoczony.
Zakładam, że ty go nie znasz, nie jesteś umoczony.
Jesteś przykładnym obywatelem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
nie znasz znaczenia słowa konfident

@Equalizer nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja tylko się odnosiłem do tego co napisał OP i do faktu że patologia uwielbia nazywać konfidentem każdego kto coś gdzieś zgłasza (niezależnie czy brał w czymś udział, nawet nikt nie musiał brać udziału, wystarczy że coś się stało i ktoś to zgłosił, już może być przez patologię nazwany konfidentem, bo zgłosił)
  • Odpowiedz
@Bunch: bo tak na dobrą sprawę czegoś takiego nie powinno być. Chcesz mieć gniazdko w garażu podziemnym to sobie montuj licznik. Nie kumam czemu ludzie odkurzają samochody czy ładują akumulatory z gniazdek ogólnych a ja mam się dorzucać z tego tytułu na prąd.
  • Odpowiedz
@Zuleyka_z_Koviru: Jednak widzę różnicę pomiędzy długim ładowaniem auta elektrycznego, czy notorycznym ładowaniu akumulatora, a poodkurzaniem auta raz na miesiąc lub awaryjnym półgodzinnym podładowaniu akumulatora jak się jest debilem i zostawia się na 12h+ włączone światło w aucie(tak, mówię o sobie)...

Takie argumenty można wyciągać na wiele kwestii - dlaczego mam płacić na utrzymanie zieleni przy moim bloku, skoro z mojego mieszkania nawet jej nie widać, a przechodzę obok niej może kilka
  • Odpowiedz