Wpis z mikrobloga

Chłop co w szoku jest xD List z zusu na ścianę chce wieszać xD i taki typ który inkasuje minimum 10000zł za koncert (nie wiem jak w tej branży, ale np Zenek Martyniuk, Boys nie wstają z łóżka za mniej niż 30000zl za godzinny koncert plenerowy) na jakąś umowe o dzieło bez działalności powinien wiedzieć, że emeryturę to on na obrazku zobaczy.

#zus #gospodarka #podatki #artysci #kultura
szmichal - Chłop co w szoku jest xD List z zusu na ścianę chce wieszać xD i taki typ ...

źródło: comment_1639123848wr4SVjdhcruzRZOICY3CfP.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: z map budzetu na 2018 rok publikowanych przez Fundacje Republikanska, koszty emerytur i rent to 270 mld, a dochody ze składek 190 mld, czyli moze nie 50, ale 30% jest dokladane z budzetu, wiec 80 mld trzeba pokryc z pozostalych dochodow (ok 600 mld) czyli jakies 12 gr z kazdej zlotowki zaplaconego podatku idziena ZUS.

jezeli moje rozumowanie jest zbytnio uproszczone, to prosze mnie poprawic, pozdrawiam
  • Odpowiedz
@3edcvfr4: I jeszcze jedno moim zdaniem ważne.
Często ludzie piszą w internetach że ZUS finansuje obecne emerytury z obecnych składek a przyszłe emerytury będzie finansował z przyszłych składek.

No tak jest. Bo tak właśnie działają ubezpieczenia. PZU tez nie odkłada twojego oc na oddzielna kupkę żeby w razie czego z tej kupki wypłacić szkodę tylko pokrywa z twoje składki szkody innych ludzi.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Co jest jeszcze bardziej śmieszne bo system bezczelnie pluje ci w twarz mówiąc że huja zostało z wszystkich pieniędzy które im dałeś ale nie przejmuj się zabierzemy innym równie mądrym żeby dać tobie.
  • Odpowiedz
że huja zostało z wszystkich pieniędzy które im dałeś


@realizta: Zgadza się częściowo - nawet gdyby wszystkie składki sprzed 1991 roku odkładano na kupkę (ale się nie odkłada, bo tak nei działa żadne ubezpieczenie) to by były warte wielkie nic. Ale w prawie cywilnym masz podobnie: dosyć istotne świadczenia czy zobowiązania (ale nie depozyty bankowe, b--ń boże) są waloryzowane w razie r---------u w rodzaju hiperinflacji (która Polskę nawiedza cyklicznie -
  • Odpowiedz
Teraz jak ma się to do całości budżetu ZUS. Ano te 31% z podatków to jedynie 15% budżetu ZUS, 85% pokrywają składki.

Także płacąc tylko podatki dokładasz jedynie 15% Zusowi.


@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: masz na to jakies obliczenia? Bo cos mi nie pasuje w Twoim rozumowaniu.
  • Odpowiedz