Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, że coraz ciężej wchodzi mi się na wypok.

Czy to na wykopalisku, czy to na mikro - ten portal stał się zagłębiem niewyedukowanych szurów i foliarzy. Jest to dla nich pewnego rodzaju "podziemie" gdzie mogą na spokojnie poklepywać się wzajemnie po plecach i wrzucać jakieś antyszczepionkowe bzdury. Odnoszę wrażenie, że ludzi którzy kierują się w życiu naukowymi dowodami jest tu coraz mniej i oddali oni pole foliarskim hordom.

Wierzę, że ten portal potrafi bawić, potrafi uczyć, i tak - potrafi też inspirować ludzi. I będzie to robił, jeśli tylko ludzie zdecydują by go w tym celu używać. W innym razie będzie to tylko zbieranina antyszczepowych tagów pośród szurów i foliarzy.

Good night and good luck.

#nauka #przemyslenia #wykop
Mjj48003 - Powiem szczerze, że coraz ciężej wchodzi mi się na wypok. 

Czy to na wy...

źródło: comment_1638958394HSbkafG87zGrGKNSPlBUca.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@frems: to nie widziales chyba setek szurskich komentarzy o segregacji sanitarnej. Nawet guru ekonomii konfiarzy Mentzen co chwile o tym pisze.
A o demonstracjach na Zachodzie antyszepionkowcow przebranych za wiezniow obozow koncentracyjnych tez nie slyszales?

Gdzie wiec odplynalem?

Jesli juz, to w Australii maja cos podobnego, ale z tego co wiem nie uzywaja w nich cyklonu B (ale pewnie tu tez nie mam racji, prawda?).
  • Odpowiedz
@wowo_wawa: @memento_mori:

Niesamowite jednak, ze wykop (jak fejsbook itp) w ogole nie koryguje takich kompletnych antynaukowych bzdur, a ludzie umieraja.

Banowanie szurów czy piewców fake newsów (robiących to celowo lub nie) skończy się tym, że okrzykną się oni męczennikami i przyciągnął jeszcze więcej ludzi. Na zasadzie "o! zablokowali go bo mówił prawdę, sami pewnie są w spisku".
  • Odpowiedz
@Mjj48003: teraz obrażasz „foliarzy” i chciałbyś ich widzieć w dole z wapnem ale wiedz, że w końcu władza przyjdzie też po ciebie i wtedy nikogo nie będzie żeby cię obronić.

Śmieszy mnie (a w sumie przeraża) to jak nagle uwielbiacie PIS i ich totalitarne zapędy, tańczycie jak wam zagrają. No chyba, że po prostu dostajecie pieniądze za te wpisy to tym bardziej mi was żal.
Smilu - @Mjj48003: teraz obrażasz „foliarzy” i chciałbyś ich widzieć w dole z wapnem ...

źródło: comment_1638981313f8cMMs3g0xHNJZaJX5KbcJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Mjj48003 A to tylko wykop. Weź teraz dodaj liczne grupy na FACEBOOKU, gówno-fora internetowe, plus głupawe dyskusje w realnym życiu - no wiesz "tak na chłopski rozum te szczepionki to nie działają"... Społeczeństwa są podzielone jak #!$%@?. I to nie tylko w Polsce. Trzeba przyznać, że jeśli ktoś to zaplanował to wyszło mu PERFECT.
  • Odpowiedz
@Mjj48003: Gdyby szury pletli najgorszy farmazon, a twoja racja była by najtwojsza, to ja nie chce być taki jak Ty, który przymusem, podstępem, przekupstwem próbuje mi wciskać coś, czego nie potrzebuje, do tego stygmatyzować, wykluczać, dyskryminować, dzielić. Gdyby to moja racja była najmojsza, to starał bym się merytorycznie i logicznie przekazywać zdanie i nie zmieniać tego zdania co chwilę i byłbym chętny na konfrontacje, debatę i argumenty za i przeciw
  • Odpowiedz
okrzykną się oni męczennikami i przyciągnął jeszcze więcej ludzi. Na zasadzie "o! zablokowali go bo mówił prawdę, sami pewnie są w spisku".


@To_ja_moze_pozamiatam: Jak nie będą mogli się wypowiadać, to nikogo nie przyciągną. Jakoś zabronione jest promowanie totalitaryzmów, a pseudonauki już nie. Moim zdaniem to drugie jest nawet bardziej szkodliwe.
  • Odpowiedz
teraz obrażasz „foliarzy” i chciałbyś ich widzieć w dole z wapnem ale wiedz, że w końcu władza przyjdzie też po ciebie i wtedy nikogo nie będzie żeby cię obronić.


@Smilu: sam chętnie zabiję się jeszcze dziś, jeśli przy okazji was wszystkich się wrzuci do wora
  • Odpowiedz
@psycha: nie cytuj jak nie rozumiesz xD Nie ma niczego scjentycznego w słuchaniu ekspertów od pandemii.

Scjentyzm dotyczy poglądu jakoby nauka była w stanie definiować prawdy moralne, czy odpowiadać na pytania egzystencjonalne. Może to się objawiać ślepym kultem gdy po odrzuceniu innych schematów uznajemy naukę za zastępce, ale to jak to spłyciłeś pokazuje, ze xD masz w głowie
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Poczta pantoflowa proszę bardzo- wrócimy do czasów gdy tylko rodzina wiedziała, że to debil ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba ich wszędzie konsekwentnie banować, im mniej mają źródeł przekazu - tym lepiej. Ja też kiedyś myślałem, że trzeba rozmawiać, tłumaczyć i pokazywać, ale badania wykazały co innego:

im więcej szurskiego przekazu, nawet gdy jest on później prostowany, tym więcej ludzi zaczyna mieć wątpliwości, tak niestety działa ludzki mózg, informacja przekazana jako pierwsza wydaje się nam podświadomie ważniejsza

to
  • Odpowiedz
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: Spoko, będę pisał **** żeby mieć o czym kłócić się z rodziną przy wigilijnym stole. I niby tego się wstydze? Nie. Po prostu część tematów oraz kontrowersyjnych (czyt. nie zgodnych z głównym nurtem) poglądów to nie jest temat na Facebooka. Jakoś nie widziałem "Ostatnio dowiedziałem się o hipergamii ( ͡° ͜ʖ ͡°) " pisanej na FB, mimo że jest faktem biologicznym. Nie dlatego, że
  • Odpowiedz