Wpis z mikrobloga

Od miesiąca korzystam z #lekarz na #nfz i to jakiś absurd. Pierwszy wolny termin do specjalisty na maj? Kolejny na październik? Do tego czasu to ja już umrę xD w Polsce B nigdy nie miałam problemu z dostępnością do #medycyna, a w #warszawa? Jakiś kosmos. Do czego dążę. Jaki jest najlepszy pakiet medyczny w stolicy?
  • 21
@alxnr: Imo Medicover i Luxmed to podobny problem z dostępnością. Zweryfikuj jakie masz placówki koło siebie i jakich mają specjalistów, później zastanów się jak bogaty pakiet chcesz.
Przez wiele lat miałem Medicover, od tego roku mam LuxMed, w którym wcześniej byłem do ok. 2013 roku.
Wszędzie podobnie, mi bardziej podszedł luxmed.
@alxnr: Kilka lat temu miałem ubezpieczenie Allianz, które obejmowało różne sieciówki i pojedyncze prywatne gabinety. Wg to jest lepsze niż zamykanie się w abonamencie jednej sieci.

Możesz też zacząć oddawać krew i za kilka lat kolejki w NFZ przestaną ciebie dotyczyć.
@alxnr: może spróbuj w nowych placówkach NFZ jak jutromedical? Tam nie ma problemów z terminami :) a z prywatnych wszędzie są kolejki, jedynym plusem są aplikacje do umawiania bo na bieżąco możesz monitorować czy ktoś coś zwolnił
@alxnr: każdy, który ma gwarancję terminów. Nie wiem czy to jest drogie i do ogarnięcia jako osoba fizyczna, ale firmy podpisują takie umowy na opiekę medyczną, które gwarantują pracownikom dostęp do wizyt w określonym terminie, np internista 2 dni, a jakiś tam inny specjalista 7 czy 10. A jak nie dadzą rady, to ty sobie umawiasz wizytę prywatnie i dostajesz zwrot kosztów. Genialna sprawa.
@sphinxxx: gwarancja terminów zazwyczaj jest w firmowych pakietach, i raczej nie na MŚP ani pakietach indywidualnych wiec przypadkowa osoba raczej nie ma możliwości wykupienia takiego. Można jakieś wyższe pakiety ze statusami VIP i one gwarantują jakieś dodatkowe terminy ale to juz kilka stówek miesięcznie zapewne
@dobrowolskii i możesz sobie wybrać konkretną placówkę, nie tylko z medicovera, tak?

@vkzk tak, jestem przygotowana na koszt, ale wolę zapłacić 300 zł za pakiet i mieć pewność, że przynajmniej w danym miesiącu dostanę się do specjalisty, niż co miesiąc płacić po 2,3 razy po 200 zł
@alxnr: ja teraz nie do końca orientuje się w indywidualnych, Enel med jakiś czas temu miał jakiś wysoki pakiet gdzie mialo się status VIP i ogarniali bez problemu szybkie terminy ale nie wiem jaka ofertę maja w tym momencie. Wyślij zapytania do firm czy maja coś z indywidualna obsługą albo standardami dostępności to może akurat :)
@vkzk dzięki, nie pomyślałam o tym, że to tak może wyglądać. Byłam przekonana, że działa to na takiej zasadzie jak przy pracowniczym pakiecie. Orientujesz się jakie są terminy oczekiwania przy pakiecie za 200/300 zł?

@dobrowolskii 450? A na co dokładnie narzekają? Jest szansa na specjalistów w przeciągu miesiąca? Ten miesiąc traktuję jako maksymalny limit
@alxnr: niestety nie, jak wykupujesz pakiet indywidualny to z zamiarem korzystania z niego wiec koszt jednostkowy jest wyższy bo wykorzystanie jest wyższe. Pakiety firmowe są tańsze bo jak firma ma zgłoszonych 100 osób to faktycznie intensywnie korzysta z tego może 20% wiec jednostkowo jest mniejsze wykorzystanie ;) musi być rentowne wiec nigdy indywidualne nie będą się bardziej opłacać. Co do terminów to wiadomo, jak masz apke to często da radę na
@vkzk no to terminy nie da wybitnie korzystne, ginekolog ja nfz to z miesiąc czeka, diagnostyka czasem tydzień. Liczyłam na coś lepszego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@alxnr: wszędzie problemem są ludzie którzy się zapisują i nie odwołują, niestety :) ja mam pakiet w enelmedzie i nie narzekam, ginekologa mam zazwyczaj na następny tydzień, z diagnostyka różnie bywa ale wygodniej mi tu niż szukać na NFZ wiec korzystam z NFZ tylko wtedy kiedy nie mam wyjścia :p