Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś z UK, kto w zeszłym roku brał udział w wykopace i wysyłał do kraju UE? Ja w tym roku mam problem, bo nie wiem czym to wysłać. Paczka waży około 2,5kg. Royal Mail wysyła tylko do 2kg. DHL jest drogi. DPD ma bardzo długą listę rzeczy zakazanych do wysyłki, gdzie przy RM część z tych rzeczy jest dozwolona. A zgodnie z tą listą DPD mam kilka rzeczy, które łapią się na takie zakazane. Jak żyć?
#wykopaka #uk
  • 37
  • 0
@dedik: DPD ma właśnie na liście rzeczy zakazanych słodycze i czekoladę. Czemu? #!$%@? to wie. Royal Mail nic takiego nie ma, ale też nie wyślę paczki cięższej niż 2kg. ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hoppek: Royal Mail wysyła też większe i cięższe paczki tylko musisz za to więcej zapłacić. Small parcel jest do 2kg, jeżeli twoja waży 2.5kg to jest już Medium Parcel.
Przy medium I big parcels nie oplaca się używać RM, porównaj ceny wysyłki na parcel2go
  • 0
@drGreen: otóż nie. Średniej paczki nie da się wysłać. Jak podam wagę powyżej 2kg, to zwraca błąd, że wybrana usługa nie jest dostępna dla danego kraju przeznaczenia.
  • 0
@chybaDapi: Wiem, bo zamieszanie było już w okolicach września / października w związku z pandemią. Pamiętam, bo wyczekiwałem wtedy na paczkę z Polski. I zamiast czekać około tygodnia, czekałem chyba prawie cztery tygodnie.
  • 0
@drGreen: A, i sprawdzałem wczoraj P2G i korzystnie wychodzi DPD. Ale oni mają na liście zakazanych rzeczy czekoladę czy słodycze XD Dlaczego? Ja nie rozumiem co jest złego w czekoladzie czy słodyczach.
  • 1
@maybe: Git. Przeczytałem o co chodzi w tej czekoladzie i chodzi o to, że to jest przedmiot, który się szybko psuje i dodatkowo temperatura topnienia czekolady jest niższa niż temperatura ciała. Dlatego przewoźnicy uznają czekoladę za przedmiot zakazany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hoppek: jak ktoś wyżej mówił, Royal mail wysyła przez parcel force, ale trzeba iść do oddziału typowo Royal Mail, a nie w sklepiku, gdzie dodatkowo przesyłki ogarniają, i trzeba wypełnić formę i wpisać co jest w środku i zapłacić grube funty. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wysyłałam ponad 3kg w zeszłym tygodniu i nadal myślę, że trzeba było to przemyśleć lepiej, to, ile poszło do tej paczki. (
  • 0
@unluckysoap: Przecież taką formę wypełnia się online i nie płaci się grubych funtów. Tak samo w przypadku paczki nadawanej bezpośrednio przez parcel force. A samą paczkę dla parcelforce można zostawić w dowolnym oddziale pocztowym. Sprawdziłem to dzisiaj i tak to działa. A dotarła ta twoja paczka? Były jakieś problemy z nią?
@hoppek: bedzie ciezar, bardzo mozliwe ze paka bedzie dlugo siedziala w Polsce na magazynie. Jesli masz jakiegos zaufanego kuriera "polskiego", to mozesz probowac to tak zorganizowac