Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś z UK, kto w zeszłym roku brał udział w wykopace i wysyłał do kraju UE? Ja w tym roku mam problem, bo nie wiem czym to wysłać. Paczka waży około 2,5kg. Royal Mail wysyła tylko do 2kg. DHL jest drogi. DPD ma bardzo długą listę rzeczy zakazanych do wysyłki, gdzie przy RM część z tych rzeczy jest dozwolona. A zgodnie z tą listą DPD mam kilka rzeczy, które łapią się na takie zakazane. Jak żyć?
#wykopaka #uk
  • 37
  • Odpowiedz
@hoppek: Jak coś wysyłam to używam porównywarki parcel2go i tam mi zazwyczaj wyskakuje najtańsza opcja, promocje itp.
Royal Mail tez wysyła większe paczki i to nie jest problem tylko cena czasami idzie za bardzo w górę. Najlepiej samemu zważyć w maszynie bo czasem jak się trafi na niekompetentną osobę to dziwne ceny wyskakują. Kiedyś mi babka chciała wysłać paczke 3kg za £70 a później jak na poczcie sama zwazylam i
  • Odpowiedz
  • 0
@Paula_pi: A czemu PF dziadostwo? Ja nigdy nie miałem z PF problemu. Przynosili mi paczki z Polski i tez paczki krajowe. A mi PF wychodzi właśnie tanio.
  • Odpowiedz
@hoppek: Dwa razy z nimi wysyłałam do dwóch różnych krajów i dwa razy paczki zaginęły. Powiedzieli mi ze ta paczka już jest po stronie polskiej i nie są w stanie jej zlokalizować i nie wiadomo gdzie jest i kiedy będzie i to nie ich wina i nara radź sobie sama. Tak się złożyło ze wtedy moja siostra pracowała na poczcie polskiej i znalazła te paczkę, była w Anglii. Trzy tygodnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Paula_pi: Kurde, to nie wiem co zrobić. Zaufałbym DPD, ale oni mają strasznie powaloną listę zakazanych przedmiotów i boję się, że jak tam powpisuje co się naprawdę znajduje, to odrzucą mi paczkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Paula_pi: wolałbym wysłać wszystko razem. Dokładnie tak, jak wysłałem zawartość paczki do weryfikacji. Szklaną świeczkę odpowiednio zabezpieczę, umieszczę ją w osobnym pudełku, a to pudełko włożę do głównego pudla z całą zawartością.
  • Odpowiedz
  • 0
@Paula_pi: A produkty spożywcze to chyba zbyt ogólny opis. Bo w liście rzeczy zabronionych istnieje coś takiego jak "perishable food", czyli żywność która może się zepsuć w krótkim czasie. I według firm kurierskich, do takich produktów zalicza się czekolada czy słodycze właśnie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Ag90: Zaryzykowałem przez Parcelforce. Paczkę zostawiłem na poczcie 8.12, 9.12 odebrał ją kurier i dzisiaj paczka dotarła do odbiorcy :D Ale czekam na info od odbiorcy czy paczka dotarła w jednym kawałku :p
  • Odpowiedz
  • 1
@hoppek Super, dzięki za wieści! A właśnie przed chwilą przeczytałam, że parcel force akceptuje wysyłkę alko, więc też ich wybiorę ^^
  • Odpowiedz
  • 1
@Ag90: Zamów sobie tę wysyłkę przez p2g, bo będzie taniej. Mnie to wyszło jakoś £13 z hakiem. A jakbyś zamawiała bezpośrednio przez pf, to wtedy wychodzi coś ponad £30
  • Odpowiedz