Wpis z mikrobloga

Zauważyliście że ludzie używający emotki " :) " to w 95% osoby z zaburzeniami poznawczymi lub odklejone w jakiś sposób od rzeczywistości? Pomijam przypadki kiedy używają tego starsze osoby np mamy albo babcie, wiadomo że wtedy " :) " jest nacechowana pozytywnie. Chodzi mi o przypadek kiedy podczas dyskusji pada randomowe " :) " albo kiedy omawiany osobnik wyrzuca z siebie - w jego mniemaniu - przygniatający argument, wtedy " :) " służy jako taka wisienka na torcie, kropka nad "i" wtedy on ma takie poczucie że tak ci #!$%@?ł że może się teraz jedynie szarmancko zaśmiać pod nosem. Często widuję też u patusów nadmierne używanie " :) " kiedy piszą coś złodupskiego do kogoś w internecie typu: "ciekawe czy na żywo byś był taki kozak :)". Oczywiście #madki też się kwalifikują do tego towarzystwa ale tutaj ciężko je rozgryźć, w ich przypadku to ma chyba za zadanie wyeksponować inteligencką ironię jej ledwo czytelnej przez błędy logiczno-jęzkowo-ortograficzne wypowiedzi ale z drugiej strony użyte przez madke " :) " może mieć neutralny charakter i kompletnie nie pasować do kontekstu wypowiedzi.

Ciekawi mnie ten fenomen. Mały procent ludzi używających " :) " ma faktycznie pokojowe nastawienie kiedy wplata to w swoją wypowiedź. Taki #gownowpis z mojej strony, dziękuję za uwagę.
#psychologia
S.....t - Zauważyliście że ludzie używający emotki " :) " to w 95% osoby z zaburzenia...

źródło: comment_1638841775oQYDpR0c7wC96q91DOYQMe.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@SamWieszK0t: Czy ja wiem, ten usmieszek jest dosc uniwersalny, zwlaszcza podczas rozmow np z klientem, ktory jest bardzo mily, ale dalej chcesz sie zachowywac formalnie XD lub z ludzmi, ktorych slabo znasz bo przeciez nie wylejesz od razu calego spoerdolenia z ‚xddd’ czy ‚XDDDD’
  • Odpowiedz
@SamWieszK0t jedyne co zauważyłem to że ludzie nadużywający tej emotki wpadają w przerażenie jesli Ty jej nie używasz. Odczytywanie emocji z kontekstu w komunokacji pisanej dla wielu emotkoholikow to coś niemożliwego i w ogóle brednia. Tacy trochę plaskoziemcy social mediów.
PS. :)
  • Odpowiedz