Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki, już nie raz mi pomogliście może i tym razem doradzicie co mam zrobić... Piszę z anonimowych bo sprawa jest pogmatwana a ja nie chce mieć kłopotów.
Żeby było przejrzyście i w skrócie to polecę pkt a odnosi się cała sprawa adaptacji budynku na mieszkalny no i tu zaczynają się schody bo do tego momentu, tj roku, miałam związane ręce i dopiero teraz muszę prostować sprawy... Kolejny raz zresztą a boję się że dostanę karę..

1. Działka po starym gospodarstwie z mieszkaniem itp
2. Brat postanawia wyremontować budynki gospodarcze na małe mieszkanie ( mama nie zgłasza, on też nie)
3. Nie mam pojęcia do dzisiaj czemu nie zostało to zgłoszone w gminie. Wisi to w powietrzu i to mnie martwi.
4. Umiera mama, ja latam załatwiam sprawy i głowie się jak posklejać resztę a budynkiem i działkami miałam martwić się na końcu ale...
5. Byłam trochę blokowana przez brata, który umiera rok po mamie a jego część majątku dziedziczy 3letni syn a partnerka nie była w formalnym związku z bratem.
6. Nie mieszkała przez jakiś czas w tym mieszkaniu (liczniki idą na jedno konto), dopiero teraz przeprowadziła się tutaj z nowym partnerem i dziecmi
7. Chcemy podzielić to co jest zapisane w ułamkach przez notariusza a zanim to zrobimy muszę zaadaptować budynek który w papierach widnieje jako gospodarczy i tak liczony jest podatek od niego, bo potem chce, aby sąsiedzi podłączyli swoje liczniki, bo robi się niemiło...
8. Nie chcę iść do gminy i się pytać ponieważ boję się, że będę miała problemy a nie wiem jak to załatwić by wyjść z tego jak najmniej poturbowanym.
9. Rachunki są wszystkie na moje nazwisko i formalnie odpowiadam przez to...
10. Tak, czytałam w necie jak wygląda procedura adaptacyjna i tutaj nie ma pustostanu, nie wiem jak mam złożyć wniosek i co wpisać... Sorry już mi się #!$%@? wszystko i nwm co mam robić..

Może ktoś z was wytrwał do tego momentu i jest w stanie coś mi doradzić, cokolwiek co pomoże mi choć trochę pokulac się do przodu.. Gdyby ktoś chciał na priv to odezwę się do niego sama, wystarczy że wyrazi taka chęć w tym wątku i będzie miał odblokowane pw ;)

#budownictwo #prawobudowlane #pytanie #pomocy #nieruchomosci #prawo #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ae87f7f6a171000ab1b3ba
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
To co chcesz zrobić to zmiana sposobu użytkowania części budynku. Procedurę masz tu:
https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/555

Zacznij od kupna mapy zasadniczej (w starostwie lub urzędzie miasta). Jeżeli na mapie ten budynek cały czas jest jako niemieszkalny to masz prostsza drogę. Idziesz do gminy po warunki zabudowy (chyba że jest plan miejscowy to zaświadczenie). Potem szukasz kogoś z uprawnieniami kto zrobi inwentaryzacje i ocenę stanu technicznego że te pomieszczenia nadają się na mieszkalne. Potem zgłoszenie