Wpis z mikrobloga

@MojHonorToWiernosc: Ważne, aby miała dobry bieżnik i nie była popękana. A nawet do 20-letniego grata bym nie polecał nówek opon, bo czasem zbieżność się rozjedzie i na nowych oponkach nawet roku nie pojeździsz.
  • Odpowiedz
@DarkZizi Michelin alpin 4


Ciekawy poprostu byłem opinii co sądzą ludzie o używanych w dobrym stanie a nowych ale z niższej półki. W firmie w busach które trochę kilometrów robią opony z niższej półki już po roku nadają się do wymiany.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny Jestem ciekawy opinii bo jeszcze nie spotkałem się z testami opon nowych vs używane. Jeśli opony są nie spękane nie mają zniekształceń oraz nie były naprawiane to wydaje się ze mogły być raczej całkiem normalnie używane i przechowywane.
  • Odpowiedz
Jestem ciekawy opinii bo jeszcze nie spotkałem się z testami opon nowych vs używane.


@MojHonorToWiernosc:
próbowałeś użyć internetu?
pierwszy link
https://www.wyborkierowcow.pl/opony-zimowe-nowa-kontra-uzywana-test/
śmiało, kliknij:
https://lmgtfy.app/?q=opony+nowe+vs+u%C5%BCywane+test

Jeśli opony są nie spękane nie mają zniekształceń oraz nie były naprawiane to wydaje się ze mogły być raczej całkiem normalnie używane i przechowywane.

niezależnie od wieku opony? czy jednak patrzymy na wiek?
czy zwykłe naprawienie opony bo przebiłem wkrętem to naprawa która jednak wyklucza oponę czy
  • Odpowiedz
  • 0
@MojHonorToWiernosc nowe chinskie wielosezonowe. Za 200zl masz naprawde ok opone. Ja juz w 3 aucie zakladam goodride czy jak im tam. Od grand vitary przez seata leona po mazde 3.
  • Odpowiedz
@PanKracy582 Nadal szukam testu używanych opon vs nowych gdzie model jest ten sam a bieżnik porównywalnej wysokości a różni je tylko wiek. Testów gdzie ktoś używa nowej opony vs Łysej 5 letniej opony jest pełno i nic nie wnoszą sensownego prócz tego że wysokość bieżnika ma ogromny wpływ na zachowanie auta w zimowych warunkach.

@klark Ciekwe spostrzeżenie. Co to za model?


@NuklearnySzpadel Nic specjalnego bo Octavia II po prostu mam z pewnego
  • Odpowiedz
@MojHonorToWiernosc: no to do Octavii nie potrzeba nie wiadomo jakiej gumy. W te 4 letnie opony bym się pakował tylko jeśli komplet wyniesie Cię 200-300zł, bo po roku pewnie pójdą do kubła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie interesuj się markami Pirelli, Continental, Michelin itp. bo przepłacisz za rzeczy których nie wykorzystasz. Możesz natomiast popatrzeć na marki z koncernów „premium”, np. Firestone (Bridgestone), czy Viking (Continental) - na
  • Odpowiedz