Wpis z mikrobloga

Mirki jaką taryfę wybrać w Tauron?
Chcę przepisać umowę bo 2 lata temu wcisnęli mi serwisanta i płacę za niego 15zł miesięcznie. Dodam, że licznik jest wyłączony wisi tylko awaryjnie bo łatwo jest zdjąć ale trudniej założyć :)

#tauron #energetyka #dostawca
  • 18
@rybeczka: ja bym z jednego zrezygnował. Jak z czasem bym wynajął to bym wstawił swój podlicznik i rozliczał wynajmującego z energii. A jak trafiłby się jakiś który chce wszystko dokładnie na fakturach to niech podpisuje umowę z dostawcą i zakłada na siebie licznik.
taty a wiesz starsi ludzie to mają inne podejście chce płacić te 5 czy 10zł niech płaci :


@rybeczka: to podpowiedz mu, że z czasem może trafić na wynajmującego który zawinie się w ciągu kilku godzin z lokalu i jeśli licznik będzie na twojego tate to rachunki który zostawi wynajmujący będzie musiał sam opłacić. Za miesiąc działalności to może być więcej niż 5-10zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam dwa budynki czyli 2 liczniki i na 1 mam foto na drugim nie i ten drugi podpiąłem do pierwszego

@rybeczka: a) na 66% to nie jest legalne; mam chociaż nadzieję że nie zdarza się że z obu liczników leci prąd na instalacje wew. bo może być nieciekawie... oby były chociaż z jednego słupa/złącza?
b) jak nie rozwiązujesz umowy(?) to i tak płacisz od obu liczników opłaty stałe => więc rozłączanie
@kopyrta: co Ty wiesz co jest legalne a co nie :) jak na infolinii powiedziałem, że tam jest licznik awaryjnie to nikt nic nie mówił. Mam na elewacji skrzynkę z 2 licznikami jeden 3f na foto i jeden 1f na drugi budynek i tak jest od dawien dawna