Wpis z mikrobloga

#devops #docker

Muszę dostarczyć ziomkom z teamu dwa obrazy dockerowe. Jeden to moja apka, drugi to rabbitmq z moją konfiguracją, kolejkami etc. Jak w takiej sytuacji trzymać Dockerfile (zakładam, że potrzebuje dwóch dla każdych z kontenerów) i w jaki sposób umożliwić im uruchamianie tych dwóch obrazów na raz żeby nie było żadnych problemów z konfiguracją, portami etc? Nie dostarcze im dockerfiles tylko pobiorą sobie dwa obrazy z container registry

Myślałem o pliku docker-compose ale do mojej apki trzeba podmontowywać volumesy a każdy z ziomków może chcieć zapisywać / czytać pliki z innych miejsc.
  • 12
@Lipathor: Dzięki, jednak i przy envach i przy volumenach każdy z użytkowników moich obrazów będzie musiał mieć swój plik docker-compose i ręcznie go edytować? Od tego nie uciekne w żaden sposób? Dodam, że niektórzy używają linuxa a aniektórzy Windowsa więc jeden docker-compose z wpisanymi na chama ściezkami się nie sprawdzi
@Dbzdur: patrz mój komentarz wyżej. Jesli jeden pracuje na linuxie, drugi na Windowsie to i tak każdy z użytkowników będzie musiał mieć swój docker-compose który będzie edytował?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szmichal: nie wiem jak działa docker na Windowsie ale jak ścieżki będą jako zmienne/plik.env to yaml nie będzie musiał być zmieniany bo w yamlu można podstawiać zmienne.
@Dbzdur: z tym windowsem to chodzi o ścieżki. Na linuchu masz jakieś /mnt/dir, z kolei jak uruchomisz obraz w docker for windows to po stronie hosta masz ścieżkę D:/abc/abc itp