Wpis z mikrobloga

I jeśli znalazł się tam z woli kobiety i mężczyzny, to równie dobrze z ich woli może zostać usunięty.


@cezeter: Nie ma to żadnego sensu. Urodzone dziecko też może zostać usunięte, skoro powstało z woli rodziców?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@kerdian: jak masz klapki na oczach, to nie ma to dla Ciebie sensu. Jest pełno dzieci w domach dziecka i nie wszystkie dzieci to sieroty. Jest też okno życia. Ale przede wszystkim rodzice powinni mieć wolny wybór, czy chcą donosić ciążę czy też nie. Bez względu na to czy płód jest zdrowy czy chory. To ich wybór, nie Twój, nie mój, ani żadnego boga.
@cezeter:

Nie ma to żadnego sensu. Urodzone dziecko też może zostać usunięte, skoro powstało z woli rodziców?

jak masz klapki na oczach, to nie ma to dla Ciebie sensu


Nie, to ty masz klapki na oczach. I mówię to jako pro choice.

Samo to, że płód powstał przez wolę rodziców, nie daje im prawa robić im cokolwiek chcą. Tak samo jest w przypadku urodzonego dziecka, ale temu zapewne się sprzeciwiasz.

Płód
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TeBerry: no to jesteś podrabianiec, a nie prochoice. Niby dlaczego o tym czy dziecko się urodzi czy też nie, nie mogą decydować rodzice? Każdy ma swoje sumienie, osoby wierzące niech po prostu nie dokonują aborcji i wszystko będzie w porządku. Ja i moja partnerka nie będziemy bali się kolejnej ciąży, nie będziemy zamartwiać się przez pierwsze miesiące o to co wylosowaliśmy z puli genowej.

Dziecko można zostawić w szpitalu, oddać do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
płód nie znalazł się w nim z własnej woli


@kerdian: jeżeli jest z gwałtu lub wpadki, to też nie znalazł się tam z woli kobiety i co?

@sebusik: z gwałtu nie, ale wpadka to wola kobiety. Nikt jej nie zmuszał do seksu
@cezeter: Nie, to ty nie po trafisz czytać. Napisałem ci dlaczego aborcja nie jest niczym złym i można z tego korzystać wedle uznania. Napisałem ci również, dlaczego sam fakt powstania przez wole innych, nie daje prawa decydowania. Ponieważ tak samo działa w przypadku dzieci.

To, że istnieje okno życia nie zmienia faktu, że dziecko powstało z woli rodziców. Więc albo uznajemy wole za imperatyw, albo nie. Nie można stosować sobie to