Wpis z mikrobloga

Szukam niedużej siatki, którą mógłbym rozpiąć mniej więcej tak jak na zdjęciu. Powiedzmy, że wstępnie zakładam 150 x 70 cm, ale najlepiej z możliwością docięcia, albo na wymiar, bo możliwe, że zrobię to kilka razy większe. Chodzi o to, żeby spokojnie wytrzymała ciężar człowieka i się nie urwała. Może ktoś ma pomysł skąd to wziąć? Patrzyłem na jakieś siatki asekuracyjne #bhp, ale nie mam pojęcia jakie to ma wytrzymałości. Czy to ma przytrzymać tylko kogoś kto się wychylił czy złapać spadającego faceta? Może coś z placów zabaw dla #dzieci? Tyle, że tam znów są zwykle grube liny, a mi zależy na czymś drobniejszym.
#diy #remontujzwykopem #remont #wystrojwnetrz
Polanin - Szukam niedużej siatki, którą mógłbym rozpiąć mniej więcej tak jak na zdjęc...

źródło: comment_16387141762nyOL2sTTiYzzSFpIXsRTT.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
Cześć, jestem z branży "siatkowej", poszukiwany przez Ciebie rozmiar to dla mnie śmieć do wyrzucenia po przycięciu dużego materiału (dosłownie idą do kosza). Mam dużo takich ścinków, mogę Ci oddać za friko. Certyfikowany udźwig 1100 kg/m2. To tylko luźna propozycja, ja mimo wszystko nie robiłbym czegoś takiego dla swoich dzieci.

@Krole ma rację, najważniejszy jest pewny montaż materiału, a nie sama wytrzymałość siatki.
  • Odpowiedz
Wszystko fajnie ale wiesz jak ją zamontujesz? Wytrzymałość siatki to jedno, ale sposób jej przytwierdzenia by się nie spruła to drugie. Na zdjęciu które wrzuciłeś zastanawiają mnie te liny w rogach konstrukcji.


@Krole: Z tego co widzę, to większość siatek ma poprowadzoną dookoła grubszą linę, która jest dopiero mocowana do konstrukcji.
  • Odpowiedz
Z minusów to ciągnie od dupy strony zimne powietrze jak leżysz :D no ale jeśli masz światło z dachowego okna przepuścić do salonu to spoko opcja. Ale raczej traktowałbym to jako ciekawostkę z internetu niż praktyczne i wygodne miejsce, zupełnie jak łóżko wodne


@ShpxLbh: To będzie ciekawostka. Zrobiłem antresolę i zostało ok. 60 cm do skosu. Miałem robić barierkę, ale stwierdziłem, ze siatka może być ciekawsza.
  • Odpowiedz
Chcesz spać czy leżeć na niej?


@Kordus: Może od czasu do czasu się położyć. Traktuję to jako ciekawostkę w pokoju dziecka, a nie sprzęt codziennego użytku.
  • Odpowiedz
Zanim pobawisz się w taki pomysł i koszty pobujaj się w hamaku czy Ci to pasuje. Chociaż hamak też tak słabo pasuje, bo w tym jest większa powierzchnia siatki która mało dopasuje się do sylwetki.


@Krole: Hamaki mam chyba 4. Właściwie każdy inny.
  • Odpowiedz
może jakaś siatka asekuracyjna do wspinaczki na ściankę? Tylko to chyba jedynie większe rozmiary, ale kto wie, może ktoś robi coś mniejszego


@Solidly: To była moja pierwsza myśl. Próbowałem znaleźć coś takiego, ale trafiłem na razie tylko na siatki asekuracyjne BHP. Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania i kilka tropów wygląda obiecująco, więc na razie popróbuję z tym co już mam, a do asekuracyjnych najwyżej wrócę jak nic nie wypali.
  • Odpowiedz
@eshape55: Już ktoś polecał siatki na łodzie. Są raczej zaporowo drogie, ale znalazłem dzięki temu jakiegoś producenta i może mi coś doradzi z reszty oferty.
  • Odpowiedz
@darydarylosu: Jeśli miałbyś taką siatkę to chętnie bym wziął. Nawet jak się okaże ze mała to przynajmniej wezmę to w ręce i zobaczę jak to wygląda. Co do mocowania to i tak najpierw przetestuję to na sobie. Zwykle przy takich rzeczach robię wszystko z bardzo dużymi zapasami przyjmując bardzo duże marginesy błędu. Tutaj jest o tyle dobra sytuacja, że montaż byłby do drewnianych belek 12x12 cm, więc odpowiedni wkręt jest nie
  • Odpowiedz