Wpis z mikrobloga

Scenariusz na najbliższe miesiące:
- RPP podnosi stopy o 0,75pp w przyszłym tygodniu
- chwilowe umocnienie złotego
- FED ogłasza przyspieszony tapering
- kapitał #!$%@? do USA, dolar się umacnia
- banki centrale z Czech, Węgier i Polski muszą jeszcze mocniej podnieść stopy (powyżej 4% na wiosnę 2022)
- rentowność obligacji amerykańskich wypieprza na ponad 3%
- zwała na giełdach
- ECB po presją inflacyjną również ogranicza skup obligacji
- game over dla krajów południa Europy
- kryzys gospodarczy
#nieruchomosci #gielda #ekonomia #finanse
  • 39
  • Odpowiedz
@wazny_czlowiek: załóżmy się że jak się twoja wizja zrealizuje od 1 pkt. to napiszesz oświadczenie na tagu że jesteś młotem straszącym ludzi i wypisującym farmazony i że sorry ale w dupie byłeś i gówno widziałeś ale jeżeli NBP podniesie o 0,75pp stopy to ja usuwam konto. Będziemy wiedzieć w środę. Ja jestem gotów wziąć odpowiedzialność za moje przekonania, a ty?
  • Odpowiedz
@wazny_czlowiek: gdzie kwestia chińskich obligacji? Ta zwała to przez udokumentowanie straty akcjonariuszy (banki, fundusze) z USA/UE? Rozumiem że może chodzić o zwałę na akcjach gdzie teraz przez 3-4 najbliższe kwartały nie będzie dywidendy?
  • Odpowiedz
załóżmy się że jak się twoja wizja zrealizuje od 1 pkt. to napiszesz oświadczenie na tagu że jesteś młotem straszącym ludzi


@pocomilogin: jak się zrealizuje, to jestem młotem? Coś ci się chyba pokręciło. Np o przyspieszonym taperingu mówił w tym tygodniu szef FED, więc prawie pewna decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale jeżeli NBP podniesie o 0,75pp stopy to ja usuwam konto. Będziemy wiedzieć w środę.
  • Odpowiedz
@wazny_czlowiek: decyzja o podniesieniu stop juz jest w kursie zlotego. Zloty moze jedynie sie oslabic na skutek braku podwyzki lub malej podwyzki. Ale raczej sie juz nie umocni. Ale to tylko moja opinia.

Z jakiego powodu zwala na gieldach?

Skup obligacji w systemie luzowania ilosciowego ma predzej dzialanie deflacyjne niz inflacyjne.

Ja wierze (podkreslam ze to tylko moja wiara), ze covid byl zbyt swietna okazja do wywolania kryzysu gospodarczego (i
  • Odpowiedz
Z jakiego powodu zwala na gieldach?


@WiktorekS: chyba nie muszę tłumaczyć zależności między rentownością obligacji a giełdą?

Skup obligacji w systemie luzowania ilosciowego ma predzej dzialanie deflacyjne niz inflacyjne.


xD I dlatego obecnie, gdy wychodzi, że inflacja nie będzie tymczasowa, FED przyspiesza ograniczenie luzowania.
  • Odpowiedz