Wpis z mikrobloga

OLX OKRADŁO MNIE NA KILKA TYSIĘCY. NIE OSZUŚCI, A SAM SERWIS!

Taki tytuł jest jak najbardziej prawdziwy. Jak to zrobili? Bardzo prosto:

1. Sprzedałem telefon na OLX za kilka tysięcy z opcją przesyłka OLX w dniu 15.11.2021

2. Od momentu wpłaty kasy przez kupującego, czekałem 8h na dostarczenie mi etykiety. Natychmiast po jej otrzymaniu na maila nadałem paczkę w paczkomacie.

3. W dniu 17.11.2021 kupujący napisał mi wiadomość, że przesyłkę odebrał i wszystko jest ok.

4. W dniu 19.11.2021 olx napisało maila, że nie nadałem paczki w terminie i zamówienie zostaje anulowane, a wpłata zwrócona do kupującego!

5. Natychmiast napisałem ticket do supportu, ale oczywiście na odpowiedź musiałem czekać do 23.11. Dostałem odpowiedź:
" Dziękuję za kontakt z naszym zespołem w sprawie przesyłki. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest dla Pana niezmiernie ważna, dlatego bezzwłocznie zająłem się weryfikacją zgłoszenia.

Bardzo chcę Panu pomóc. Zauważyłem, że Pana sytuacja wymaga konsultacji, proszę o cierpliwość, wrócę z odpowiedzią kiedy tylko otrzymam jakąkolwiek informację :) "

6. Oczywiście to trwało trochę czasu by ostatecznie otrzymać informację, że poprosili mnie o moje dane do przelewu i kupującego o zwrot pieniędzy...

"Dzień dobry.

Dziękuję za przekazane informacje.

Bezzwłocznie skontaktowałem się z Kupującym. Proszę o cierpliwość, wrócę z odpowiedzią, kiedy tylko otrzymam jakąkolwiek informację :)

W razie, gdyby pojawiły się dodatkowe pytania w sprawie, zapraszam do kontaktu - zawsze chętnie pomogę.
"


7. Kupujący im nie odpowiada do dnia dzisiejszego - nie dziwne, ma kasę i telefon za kilka tysięcy - czas na odpowiedź kupującego to 14 dni czyli do 10.12.2021. Zapytałem co dalej i oto odpowiedź:

"
Niestety nie mam żadnej informacji w tym momencie. Regulaminowo Kupujący ma 14 dni na kontakt, jeżeli nie otrzymam odpowiedni w tym terminie wówczas zostaną podjęte przeze mnie kolejne kroki. Proszę o jeszcze moment cierpliwości :)
"

8. Dzisiaj wchodzę w ticket i otrzymał on status "ZAŁATWIONY" mimo, że nadal nie mam pieniędzy.

9. Zapytałem dlaczego ticket został zamknięty i jakie będą następne kroki. Poinformowałem, że na adres:

Grupa OLX ul. Królowej Jadwigi 43 61-872 Poznań

wyślę przedsądowe wezwanie do zapłaty w dniu 10.12.2021, jeżeli pieniądze nie pojawią się na moim koncie. Również sprawę zgłoszę do UOKIK i RPK.

Co jeszcze w tej sytuacji mogę zrobić? To nie jest 5 czy 10 zł, a kilka tysięcy. Zawinił serwis i w ogóle się nie poczuwają do naprawienia sytuacji, klepią jakieś wyuczone formułki...

#prawo #olx #oszukujo #afera #januszebiznesu
kosti9191 - OLX OKRADŁO MNIE NA KILKA TYSIĘCY. NIE OSZUŚCI, A SAM SERWIS!

Taki tyt...

źródło: comment_1638707356vqHBmQAm1c2r8ppOg5FWxV.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
Możesz tez ich wcześniej o tym poinformować, że wyślesz im sądowne wezwanie do zapłaty, a potem. Sprawa w sądzie. Pewna wygrana przy wszystkich dowodach które masz, tylko niestety czas zmarnowany


@SpasticInk: dokładnie to im napisałem i wspomniałem o tym tutaj :P
  • Odpowiedz
drukuj sobie to i rób screenshoty, bo jak ci nagle ta korespondencja zniknie - bo olx np zablokuje mu konto - to nie będziesz miał już żadnych dowodów że coś wysłałeś i że gość to dostał...


@hrumque: mam wszystko zabezpieczone
  • Odpowiedz
Dzwon do supportu i pisz w kolko. W koncu cos beda musieli zrobic a i popros o adres siedziby. W poznanou jest tylko call center i oni nic nie zrobia


@Ainam: jaki numer by dzwonić? nigdzie nie widzę, albo jestem ślepy. Jedyny jaki znalazłem nie działa.
  • Odpowiedz
  • 7
@kosti9191 tak jak ktos juz to napisal. Olx to platforma do sprzedaży jak slup ogloszeniowy. Zlodziejem jest gość co ma kasę i telefon. To on cie okradł a nie olx. Co innego jakby gosc zaplacil a kase sobie zabral olx. Do olx mozesz mieć pretensje ze mają błędy ale zlodziejem jest kto inny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kosti9191: ch** by mnie strzelił, gdyby po stracie kilku tys. pln support odpisywał mi emotami na końcu zdania. Dzięki za info, z pewnością czegoś droższego tam nie będę sprzedawał. W każdym razie mam nadzieję że odzyskasz hajs. Swoją drogą kupujący też Janusz lvl pro. Mam nadzieję że będzie miał przez to problemy.
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: przecież tam też sprzedaję. Oferta była wystawiona na obu serwisach + fb ogłoszenia. Co ja mam gonić kupujących by dokonywali na platformach, które ja chce, czy na których oni chcą. Jakby tobie ktoś napisał, że masz kupić przelewając kasę na konto to byś od złodziei i oszustów typa oczerniał i kręcił tutaj aferę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kosti9191: Oni się zgłoszą do OLX pewnie o udostępnienie danych.

Ostatecznie i tak może się okazać, że będzie to jedyna droga, którą będziesz musiał pójść.

Co okazuje się prawdziwe to przysłowie, że okazja czyni złodzieja.
  • Odpowiedz
@kosti9191: Kiedyś jak tylko weszły te przesyłki to miałem taką sytuacje, z tym ze u mnie kupujący okazał się w porządku i jak zwrócili mu pieniądze to wysłał do mnie przelewem. Od tamtego czasu nie sprzedaje ani nie kupuje przez olx przesyłki.
  • Odpowiedz
@kosti9191: Ja nie wiem jak można myśleć nawet o jakiś zakupach na olx innych niż odbiór osobisty xD przecież ten portal to jedna wielka wylęgarnia scamu oszustów i innych mądrych którzy tylko czekają żeby cię #!$%@?ć bez mydła xD nigdy w życiu bym tam nic nie kupił w formie wysyłki ani tym bardziej nic nikomu bym tam nie wysłał
  • Odpowiedz
@kosti9191: Współczuję, trzymam kciuki, żebyś odzyskał pieniądze. Między innymi przez takie przypadku jak Twój nie korzystam z żadnych wysyłek oferowanych przez serwis X. Sprzedaję sporo na Vinted i tam również sprzedaż poprzez „Kup teraz”, którą oferuję serwis, nie jest w żadnym stopniu bezpieczna, bo wystarczy, że trafisz niewłaściwą osobę i zostajesz zarówno bez pieniędzy, jak i przedmiotu, a serwis daję na to przyzwolenie...
  • Odpowiedz
To ciekawe! Znam historię z perspektywy kupującego: znajomy kupił coś z wysyłką OLX. Zapłacił, przedmiot otrzymał. Kilka dni poźniej otrzymał zwrot kasy, a na stronie Twoje przesyłki>Kupujesz niał informację o anulowanej sprzedaży, mimo że do transakcji doszło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz