Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeżeli w pracy chciałbym zajmować się serwerami linuksowymi, narzędziami do automatyzacji takimi jak Ansible, sprawami związanymi z konteneryzacją (Kubernetes, Docker Swarm) itd., ale nie życzę sobie żeby pracodawca dzwonił do mnie co chwilę po godzinach pracy i kazał coś pilnie robić, tylko chcę poza 8 godzinami dziennie mieć normalne życie, praca na jakim stanowisku i w jakiego typu firmie będzie dla mnie odpowiednia?

#pracait #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ac8ded596226000a57f013
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: devops, ale tam gdzie jest admin.

Czyli ty byś przygotowywał wszystko z developerami, a wdrażał i pilnowałby kto inny.

Niestety często te dwie role są połączone w jedną osobę. Lub nie ma devopsa i to co powinien robić devops to robią programiści.

Niech no w końcu przestaną wymagać od programistów AWS, GCP, Azure, chmury, Kubernetes, to będzie praca dla devopsów, a aplikacje będą lepiej napisane, bo programiści będą mogli się
Mirek84: Robie zblizone tematy . Jesli nie chcesz nerwów i telefonów po godzinach szukaj takiej firmy żeby utrzymywać serwery/systemy używane tylko podczas tworzenia aplikacji, czyli jakieś testowe, deweloperskie, wdrozeniowe na przykład w firmie programistycznej która pisze soft u siebie ale oddaje klientowi na jego serwer i klient ma swoje serwery i swoich adminów . broń boże nie pisz się na admina/devopsa na systemy produkcyjne na które wchodzą realni internauci ( czyli
BogatySzejk:

8 godzinami dziennie mieć normalne życie, praca na jakim stanowisku i w jakiego typu firmie będzie dla mnie odpowiednia?


Nie ma znaczenia na jakim stanowisku. Liczy się jedynie w jakiej firmie. Znam osobę która pracuje jako administrator serwerów i swoje obowiązki wykonuje w ciągu tych 8 godzin. Co jakiś czas ma dyżur w czasie którego musi być pod telefonem i w ciągu określonego czasu zabrać się za naprawienie problemu. Dyżur