Wpis z mikrobloga

Chce kupić działkę pod budowę domu. Na co zwrócić uwagę żeby się nie władować na minę? Zdaje sobie sprawę ze powinienem upewnić się ze droga dojazdowa nie przebiega przez cudza ziemie, sprawdzić plan zagospodarowania, sprawdzić rzeczywisty czas dojazdu do miasta w godzinach szczytu itd itp. O czym jeszcze powinienem myśleć? Jakieś rzeczy związane z konkretna ziemie np. czy woda nie stoi po deszczu? Bierze się do tego jakiegoś speca? Dzięki za pomoc. #budowadomu #dzialka #kiciochpyta
  • 12
@garbaty33: 1. zobacz czy możesz mieć dwa piętra piwnicy, drugie piętro ukryte
2. Sprawdź czy radioaktywny fallout nie będzie akurat miał kumulacji w Twojej dzielni
3. Zobacz czy nie masz w pobliżu koszar, strategicznej jednostki itp.
4. Zostaw już to piwo, wyłącz kąkuter, idź spać (to do mnie samego).
@garbaty33: nigdy prze nigdy nie osiedlaj się:
-przy rzekach
-na stromym zboczu (rosną koszty - mur oporowy)
-wokół uprzemysłowionej okolicy, zdała od hut wysypisk śmieci (nie, 1-5km to żadna odległość...)
-zdała od autostrad
-nie brałbym tez pod uwagę wszelkiego rodzaju sluzebnosci - typu niby wieczyste użytkowanie drogi itd
-pooglądaj miasto w jakim chcesz się osiedlić - sposób zarządzania, popytaj mieszkańców jak im się żyje na co narzekają, rozwoj w infrastrukturę, gospodarnosc
@Issac: nie, 1997 oraz później tez były powodzie, sam byłem świadkiem powodzi na sadeczczyźnie i Słowacji, z potoku 2m zrobiło się nagle 10m a domy wprost wyrwało z fundamentów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@garbaty33: w sensie chcesz kupić rolna? Nie polecam, chyba ze nie ma planow zagospodarowania, wtedy możesz w miarę sobie przekształcić. Jak jest plan to RIP ponieważ nie często zdarza się zmiana, a na zawołanie nikt nie będzie dla 1 działki tego robił.
A na rolnej nie wolno Ci budować..

Chyba ze masz na myśli sąsiadujące rolne działki - to już nie wiem zależy- np czy ktoś uprawia pole, bo wtedy licz