Wpis z mikrobloga

Jak zarabiać pieniądze? zacząłem sobie jakimś bruk betem, i od początku straty, i nie mogę nawet lepszego asystenta zatrudnić. No dobra bieduje tak cały sezon i kończę tym na 5 miejscu. Na koniec sezonu okazuje się że mimo sukcesów sportowych nic się nie zmienia, i ten #!$%@? klub nawet sobie lepszych sponsorów nie ogarnął, pieniędzy z sukcesów sportowych nie ma, i zasadniczo mimo grania sytuacja nie zmieniła się ani trochę. Na kasie trzyma łapę jakiś zarząd, który nie zarabia i nie można nawet kredytu wziąć w tej grze.

Anyway tldr: jak żyć?
#footballmanager
  • 18
@saviola7: Jakieś grosze typu 50 k za jednego mogę dostać, klucz traci miesięcznie 700k. Poza tym bez dobrego szkolenia na którego zatrudnienie nie pozwoli mi zarząd, sprzedając dobrych zawodników szybko osłabię nawet ten swój słaby skład.
@Xardin: ekonomia niestety leży w tej grze, jedyna możliwość to właśnie transfery + liga mistrzów w mocniejszych klubach
w słabszych klubach najlepsza opcją jest rozgrywanie sparingów z mocniejszymi rywalami, nie wiem jak to wygląda w
bruk becie ale w takich ledwo profesjonalnych klubach ładne sumy można z tego zarobić biorąc pod uwagę ogólny budżet
@Xardin: To jest dobry sposób na zarobek w niższych ligach. W 4 lidze dostaję jakieś 6-8k za mecz. W lato zagrałem 13 sparingów i zarobiłem prawie 100k. Jak na klub w 4 lidze to jest sporo kasy. Nie wiem jak to się ma do takiego klubu jak Nieciecza, ale możesz próbować.
@saviola7: @Xardin: Sparingi też wplatam w dni, w których nie gram w pucharach. Reputacja nie rośnie od tego, ale twoi zawodnicy lepiej się rozwijają grając przeciwko silniejszym. No i kasa z tego jest, jak odpowiedni klub się dobierze. A przy szerokiej kadrze (polecam) możesz ogrywać zawodników.
@Xardin: Im większa reputacja klubu, który przyjeżdża, tym lepsza frekwencja. Ale tu ekspertem nie jestem, u mnie w Ekstraklasie, obecnie 9 lidze w Europie, w Lechu na 3 miejscu sprzedałem ledwo 7 tysięcy karnetów. Szczerze mówiąc to nigdy na frekwencję nie patrzyłem. Interesował mnie progres klubu i budżetu, głównie poświęcając czas na wyszukiwaniu lepszych lub perspektywicznych graczy za pół darmo lub darmo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xardin:
1.szybka kasa to dostanie się do pucharów europejskich
2. Nie patrz na gwiazdki bo one są zmienne i inaczej będzie wyglądał 3 gwiazdkowy zawodnik w BVB a inaczej w takiej Termalice.
3. Wartość zawodników jest zależna od reputacji klubu
4. Na straty nie masz wpływu (jednie z pensji) żadnego i na przychody inne niż z osiągnięć sportowych
5. Usunięcie kominów płacowych i wzięcie taniej wolnych zawodników o podobnych atrybutach może
@Krx_S: Cześć, jeszcze jedna sprawa. Zacząłem wymieniać sztab, bo z dupy klub zaczął być solidnie na plusie. Problem w tym że mam jakieś #!$%@? ograniczenia dla płac sztabu, i przez to nie mogłem na przykład zatrudnić asystenta jakiego chciałem. Jak zwiększyć tę pieniądze?