Wpis z mikrobloga

#wspinaczka Cześć! trafił mi się rejon w pracy, gdzie od czasu do czasu muszę wejść na dach domku jednorodzinnego, tak około 1-2 m od włazu. #bhp #bhpfailure potrzebna mi uprząż i lonża, myślę, że typu I mi wystarczy, aby czuć się bezpiecznie, Y byłby za dużo i przeszkadzałby w pracy. Gdzie poczytać i jaki sprzęt to optimum do takiej roboty? A może warto na szkolenie? kasa nie gra roli, choć wszystko idzie w koszty, to jednak będą moje koszty. Raczej nie spadnę, boję się porażenia prądem, lub niespodzianek na skośnym dachu, albo zasłabnięcia, albo obluzowanej dachówki, albo nagłego opadu deszczu. Wpiąć się, potem wypiąć i po robocie.
  • 8
@Pieron: aż tak, że nie mam żadnego doświadczenia, to nie, ale jednak z dachu to nie chcę spadać. doświadczenie zdobywałem w górach i na rejach, więc wiem jak h>1m szkodzi na zdrowie. Pytanie jest, co kupić. uprząż mam, sprawdzoną, ale za małą ;) dynamiczna i statyczna też leży w garażu, mam nawet kask.
@kubaklodz: ja nie wiem nad czym się zastanawiasz, nie chcesz spaść ale się nie przypniesz bo ci nie pasuje, to albo chcesz się zabezpieczyć albo nie? przecież tu niema filozofii kupujesz uprząż, linki, amortyzator, karabinki i po sprawie. Jeżeli pracujesz często na wysokościach to ryzyko rośnie proporcjonalnie do ilości razy na dachu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kubaklodz: nie znam się na sprzęcie do wspinaczki, ale pod kątem bhp to rozwala mnie stwierdzenie "raczej nie spadnę", na budowie często słyszę że ktoś obiecuje nie spaść bo nigdy wcześniej nie spadł.

Jak dla mnie to powinieneś iść do najbliższego sklepu bhp i powiedzieć że potrzebujesz szelki bezpieczeństwa i żeby Ci pokazali jak je zakładać.

Jak już założysz to spróbuj odtworzyć zakres ruchów, który będziesz robił podczas pracy, istotne jest