Wpis z mikrobloga

poprzedni tydzień

A co w tym tygodniu? Jak to co, spadki ( ͡° ͜ʖ ͡°), na zielonym polu został tylko Investor Quality, reszta agresywniejszych funduszy leci dalej na mordę. Co dziwne, wzrosty na dłuznych, ale zanim odrobią te 5-6% strat minie sporo czasu :)

Wynik na tydzień 48 / 2021: 1177,87 / 1200 zł


W tym tygodniu nie miałem czasu zbytnio śledzić, co się dzieje na rynkach ale może to i lepiej. Wiem tylko, że amerykańskie indeksy potraciły, więc klasycznie wszedłem w akcje na górce. Ale ciągle mogło być gorzej. Póki co i tak lepszą inwestycją byłoby nadpłacanie hipoteki, co może warto uczynić, a dopiero później bawić się w pasywnego inwestora? ¯\_(ツ)_/¯

tag do obserwowania #odzeradoklasysredniej
#inwestycje #funduszeinwestycyjne #oszczedzanie #pieniadze #finanse , trochę #gielda
  • 7
@PISowski_inwestor:
1 Cel to oswojenie sie z inwestowaniem, ryzykiem i poznaniem narzedzi.
2 Cel to 8% netto rocznie ale są to dane wyssane z dupy i na pewno nie uda się tego osiągnać
Ile chce kasy wyłozyć? Ma to byc regularne inwestowanie małych kwot. Ile jeszcze w fundusze? Krócej niż mi się wydawało jeszcze kilka miesięcy temu. Bardzo pasuje mi inwestowanie dywidendowe i w to, po prywatnym wyjściu na prostą, chcałbym