Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirasów z doświadczeniem z #fender
Będzie to moja pierwsza #gitaraelektryczna tej firmy, dlatego liczę na pomoc. Swój wybór zawęziłem do dwóch:

Fender Player Stratocaster HSS MN 3TS - nowa 2800 zł (Meksyk) - bardzo polecana na zagranicznych forach, z różnic - przetworniki Alnico, 22 progi.
Fender Deluxe Stratocaster HSS Plus Top - używana 2800 zł z oryginalnym hardcasem (2014, Meksyk) stan +4 - mało informacji, historyczne ceny różne, 21 progów, przetworniki podają różnie (Standard lub Vintage noisless), przypomina wersję Standard z dodatkowym połączeniem z iOS (którego nie będę używał), choć nazwa wskazuje na to, że jest z wyższej półki. Nie mam możliwości ogrania (600 km).

Co myślicie?
#instrumenty #gitara #muzyka #lutnik #lutnictwo
Pobierz mpitas3 - Pytanie do mirasów z doświadczeniem z #fender
Będzie to moja pierwsza #git...
źródło: comment_1638520344Pt5ARyowOf5pDjZf0PdOMh.jpg
  • 15
@mpitas3: A czemu nie rozważasz zwykłego playera używanego? Bardzo dużo jest tych gitar, znajdziesz bez problemu. Deluxe chyba się tylko tym topem różnią, tak to to samo, co standardy z tych czasów (czyli trochę gorzej niże te nowe)
@mpitas3: no faktycznie, jak to hss ma być to może nie tak dużo :) Ogólnie myślę, że player będzie troszkę lepszą gitarą (chociaż takiego deluxa nigdy nie ogrywałem), tylko że kupując nówkę tracisz w momencie zakupu te 20% wartości. Jak ci to nie przeszkadza albo chcesz nowego to bierz, jak nie to szukaj używanych, możesz na fb zapytać na grupach.
@patatier: Przecież seria player zastąpiła serię standard i różniła się mostkiem tremolo 2-punktowym, finishem i pickupami. Nie powiedziałbym, że to inna półka, to jest dokładnie ta sama półka, tylko trochę ulepszona.