Wpis z mikrobloga

Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ankietę będę ponawiał co tydzień aby sprawdzić jak zmieniły się nastroje społeczne na mirko. W zeszłym tygodniu przymus szczepień na covid popierało nieco ponad 14% głosujących, 85,9% przymusu nie popierało. Jak jest dziś?

Temat obowiązkowych szczepień ostatnio coraz mocniej się pojawia w mediach i postulatach niektórych partii. Za rok, albo w momencie wprowadzenia obowiązku szczepień zawołam głosujących w ankiecie. Sprawdzimy wtedy, czy nakaz szczepień został wprowadzony, zobaczymy kto zmienił zdanie, a kto nadal trwa przy swoim i czy opinie zmienią się tak znacząco jak w przypadku opinii dotyczącej polityki powszechnej izolacji (w marcu 2019 prawie 90% uważało, że sprawdzi się ona, a kilka miesięcy później już tylko nieco ponad 20%).

#koronawirus #osrodekbadaniaopiniipublicznejmirko

Tag do obserwowania albo czarnolistowania - #mirkoszczepienia
Pobierz MG78 - Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ankietę...
źródło: comment_1638361774Ynj77rAY4ILme8I2tx2x9i.jpg
  • 30
Ja jako, że głosować nie mogę od siebie dodam, że nie zmieniłem zdania od zeszłego tygodnia. Nie popieram przymusu szczepień, ale według mnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że przymus taki zostanie wprowadzony, a na pewno wkrótce będzie cieszył się on dużo większym poparciem społecznym niż jeszcze tydzień czy miesiąc temu. Zobaczymy, sam jestem bardzo ciekaw jak zmienią się nastroje społeczne oraz opinie tutaj i wszędzie.
a na pewno wkrótce będzie cieszył się on dużo większym poparciem społecznym niż jeszcze tydzień czy miesiąc temu.


@MG78: skąd taki wniosek, skoro ludzie coraz mniej ufają szczepieniom, znaczy się dostrzegają, iż są one niewiele warte? Poczekajmy na efekty trzeciej serii szczepień, na ten moment mamy coś ok. 2 700 000, jeśli dobije do połowy liczby zaszczepionych pełną dawką, to będzie sukces( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LibertadParaTodos: Rząd będzie atakowany przez opozycję za brak odpowiednich działań, złe działanie służby zdrowia, itd. Jeśli liczba zarażeń będzie rosła to rząd będzie mógł stosunkowo łatwo scedować odpowiedzialność na niezaszczepionych. Tym bardziej, że taka narracja pojawia się już w niektórych mediach oraz partiach opozycyjnych (RAZEM).

Rząd teraz wysyła w pewnym sensie oczko do niezaszczepionych nie wprowadzając dla nich lockdownów czy restrykcji przez co chce być dla nich bardziej przystępny niż partie
Zobaczymy za jakieś 2-3 tygodnie jak będzie wyglądać sytuacja


@MG78: fala przez ten czas opadnie i wszyscy znów zapomną o obostrzeniach. Przy zapowiadanych w WB dawkach co trzy miesiące, ludziom szybko odechce się takiej reżimowej postawy.( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisiory nie zrobią sobie kuku niezgodnymi z konstytcją ustawami, na niecałe dwa lata przed wyborami.
@Shatter: Przy zwykłej ankiecie za rok czy w momencie wprowadzenia obowiązku szczepień nie będzie można sprawdzić kto jak głosował, a tak będę linkował do starych postów będzie można sobie sprawdzić czy np. zmieniło się zdanie (część nie będzie pamiętać kiedy to zrobiła).