Wpis z mikrobloga

Parę osób prosiło o mapę zgonów od początku tej fali, a nie tylko z ostatnich siedmiu dni, więc dodaje (będzie też w miarę na bieżąco aktualizowana w raporcie pod linkiem). Jak fala się skończy to zrobię również mapy z podsumowaniem przypadków i zgonów :)

Pełne dane, interaktywne wykresy i mapy: https://datastudio.google.com/u/0/reporting/d037ef07-354d-4f21-9b8d-f37f61bc33fc/page/hhIfC | Tag do obserwowania: #koronavs

#koronawirus #mapy
Pobierz Matt_888 - Parę osób prosiło o mapę zgonów od początku tej fali, a nie tylko z ostatn...
źródło: comment_1638295042PummfYpbYsaOiaScoCZaob.jpg
  • 69
@Matt_888: A jednak jeśli zestawić razem te dwie mapki, to coś jest nie tak. Podkarpackie zupełnie się nie spina, a jeśli spojrzeć osobno na poszczególne województwa, to widać, że często w tych najbardziej wyszczepionych powiatach w obrębie danego województwa jest więcej zgonów w porównaniu do mniej wyszczepionych powiatów. Szczególnie dziwnie wyglądają porównania miast z powiatami, które te miasta otaczają - najbardziej na Wschodzie. Jak to wyjaśnić?
Pobierz uczalka - @Matt_888: A jednak jeśli zestawić razem te dwie mapki, to coś jest nie tak...
źródło: comment_1638302104u7DygOQ2dm0S0OjKrLl5KM.jpg
@Matt_888: Tylko że z Twoich mapek wynika, że w obrębie konkretnego województwa zachodzi wręcz pozytywna korelacja między procentem wyszczepionych w danym powiecie a ilością zgonów na 100 tys. mieszkańców - czyli im więcej zaszczepionych, tym więcej zgonów. Najładniej to widać na Wschodzie, jeśli spojrzeć na konkretne miasta i otaczające je powiaty, o czym wspomniałam wyżej (lepiej to widać po powiększeniu obrazka). Pozytywna korelacja, a nie negatywna. I o ile można stwierdzić,
@Matt_888: szczerze mówiąc z mojej perspektywy to świetnie że umierają głównie ludzie 70+. I wiesz co, GÓ*NO mnie obchodzi że mogliby żyć kilkanaście lat dłużej. Mam dosyć utrzymywania armii emerytów którzy całe życie przerzucali łopatą węgiel z hałdy na hałdę. Ich praca była ch**a warta a teraz najbardziej krzyczą że im się należy. Ta pandemia to błogosławieństwo dla mojego portfela